Klusā aiziešana, darba laika samazināšana. Piecas tendences, kas šogad mainīs darba tirgu
Foto: Unsplash
Pandēmija ir neatgriezeniski mainījusi darba tirgu, kļūstot par katalizatoru tādiem procesiem kā pāreja uz attālinātu un hibrīddarbu un saasinot cīņu par talantiem. Līdztekus tam mūsu dzīvē aktīvi ienāk mākslīgais intelekts un procesu automatizācija, to nosaka uzņēmumu vajadzība strādāt efektīvāk. Kādas tendences valda darba tirgū un ko sagaidīt no 2023. gada?

Pirmā tendence: klusā aiziešana un pašnodarbinātības uzplaukums. Izdegšana ir viena no modernās pasaules lielākajām problēmām, kas ir izraisījusi tā sauktās "klusās aiziešanas", kuru maksimums bija vērojams šogad. Pandēmija un karš tik ļoti ir pārslogojuši mūs visus, ka personālvadības speciālisti ir pamanījuši rekordzemu darbinieku iesaisti, tie darīja vien minimāli nepieciešamo, ko prasa darba pienākumi. Tā rezultātā cilvēki "uz papīra" ir, bet uzņēmumam nepieciešamo prasmju un enerģijas – nav.

"2023.gadā pieredzējuši personālvadības līderi šo praksi apgriezīs otrādi ar "klusās nolīgšanas" palīdzību, lai iegūtu jaunas iemaņas un iespējas, nepiesaistot jaunus štata darbiniekus. To varēs panākt, mainot darbinieku amatus, paaugstinot viņu kvalifikāciju, kā arī piesaistot ārpakalpojumu sniedzējus. Citiem vārdiem sakot, brīvi pieejamu jaunu vakanču kļūst mazāk," stāsta Evija Šalte, talantu piesaistes speciālistes un personāla atlases uzņēmuma "Nextra" dibinātāja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!