<a rel="cc:attributionURL" href="https://unsplash.com/@rgrzybowski">Radek Grzybowski</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">cc</a>
Foto: ""Purina"
Koksnes tirgū pieprasījums 2022. gadā gada pirmajos ceturkšņos bija panikas un neziņas vadīts, savukārt gada nogalē situācija normalizējās, decembrī cenām lēnām stabilizējoties atbilstoši pieprasījumam. Vislielāko kāpumu piedzīvoja enerģētiskā koksne, piemēram, apses malkas cena gada laikā kāpa par 125%, liecina lielākās meža izsoļu sistēmas Latvijā "E-silva" apkopotie dati.

2022. gada 1. ceturksnī sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju vēl nebija stājušās spēkā, un tirgū bija novērojams pieprasījuma pieaugums. Karš Ukrainā un tam sekojošās sankcijas uzjundīja jaunu pieprasījuma mutuli, kā rezultātā Eiropā un Skandināvijā sākās neparasti augsta enerģētiskās koksnes un papīrmalkas iepirkšana. Noieta tirgi kļuva neprognozējami un pieprasījums bija panikas un neziņas vadīts. Nepieciešamība pēc koksnes veicināja mežistrādes pakalpojumu cenas pieaugumu. Nozarē bija vērojams speciālistu trūkums, kas pagājušajā gadā bija izteikti sāpīgs aspekts, vērtē "E-silva".

Saskaņā ar tās datiem, pieprasījums pēc Latvijas koksnes 2022. gadā auga, un īpašniekiem tas bijis ienesīgs gads cirsmu realizācijai, augstās tehnoloģiskās koksnes cenas dēļ. Ņemot vērā neskaidro situācijas attīstību gada nogalē, lai izprastu koksnes tirgus tendences un ļautu mežu īpašniekiem gūt paredzamus ienākumus, e-silva.lv izsoles gada nogalē tika daļēji apturētas, līdz bija skaidra prognoze tuvākajiem mēnešiem, janvāri izsoļu darbība atsākta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!