Foto: DELFI

Kosmētikas ražotājs SIA "Stenders" plāno investēt ražošanas procesu automatizācijā, digitalizācijā, kā arī ražošanas jaudas kāpināšanā, intervijā saka Stenders" izpilddirektore Kristīne Grapmane.

Konkrētu investīciju apmēri Grapmane intervijā neminēja.

Kompānijas izpilddirektore skaidroja, ka procesu automatizācija ir nepieciešama, lai risinātu darba spēka problēmas, proti, darbinieku trūkumu un rotāciju. Tāpat plānots strādāt pie darba vides un ergonomikas uzlabošanas.

""Stenders" produkcijas ražošanā joprojām ļoti daudz ir roku darba, un, lai arī roku darbs pievieno papildu vērtību, to nodrošināt Latvijā ir ļoti izaicinoši," sacīja Grapmane.

Tāpat kā vienu no investīciju projektiem viņa minēja ražošanas jaudas palielināšanu, lai veicinātu kompānijas elastību un efektivitāti mainīgos tirgus apstākļos, kur ražošanas apmēri pāris mēnešos var pat trīskāršoties.

"Šobrīd mēs esam nonākuši situācijā, kad ražošanas jaudas ir jāpalielina, taču tas lielā mērā ir saistīts ar nepieciešamību ātri un fleksibli reaģēt uz lielo tirgus pieprasījuma izmaiņām īsā laika periodā," skaidroja Grapmane.

Līdztekus, pēc izpilddirektores teiktā, pēdējos gados kompānija investējusi digitalizācijā, ieviesusi jaunas sistēmas, no kurām lielākās ir biznesa vadības sistēmas (ERP), personālvadības sistēma, lietvedības sistēma. Tāpat šogad, kompānija ieviesīs jaunu "Stenders" mājaslapu.

Taujāta par ražošanas iespējām Ķīnā, kas ir viens no lielākajiem "Stenders" noieta tirgiem, Grapmane pauda, ka patlaban nav plānots ražošanu pārcelt uz Ķīnu. "Šajā tirgū novērtē tieši to, ka "Stenders" ir Ziemeļu reģiona izcelsme un Eiropas kvalitāte," sacīja Grapmane.

Jau vēstīts, ka "Stenders" pagājušajā gadā strādāja ar 8,095 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 36% mazāk nekā 2021.gadā, un cieta 780 988 eiro zaudējumus pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Kompānijas "Stenders" vienīgais īpašnieks ir Ķīnas kompānija "Tianjin Meidaojiaye Commerce and Trade Co", bet kompānijas patiesie labuma guvēji ir Ķīnas pilsoņi Jans Gans un Džao Jans. Uzņēmums reģistrēts 2001.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2,793 miljoni eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!