Noslēgusies pieteikšanās atklātam konkursam uz "Latvijas Loto" trīs padomes locekļu amatiem. Pieteikumi saņemti no 32 pretendentiem, informē Valsts kanceleja.
Amata konkurss, kas tika izsludināts 15. jūnijā, norisināsies trīs kārtās. Pirmajā kārtā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām.
Mēneša atlīdzība padomes loceklim (bruto) it 2965 eiro, bet padomes priekšsēdētājam (bruto): 3295 eiro.
Konkursa otrajā kārtā norisināsies intervijas, kuru laikā pretendenti izklāstīs komisijai savu redzējumu par "Latvijas Loto" galvenajiem nākotnes izaicinājumiem, svarīgākajām prioritātēm un to īstenošanu.
Konkursa trešajā kārtā izvirzītajiem pretendentiem tiks pārbaudītas vadības kompetences: stratēģiskais redzējumus, orientācija uz attīstību, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, pārmaiņu vadīšana, lēmumu pieņemšana un atbildība.
Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušie pretendenti tiks izvirzīti Finanšu ministrijai galīgā lēmuma pieņemšanai un kandidātu iecelšanai amatos.
Padomes locekļa amatā ar kompetenci stratēģijas izstrādē un īstenošanā, korporatīvajā pārvaldībā, uzņēmumu, komandas un iesaistīto pušu vadībā pieteikušies 25 pretendenti. Padomes locekļa amatā ar kompetenci finanšu jautājumos un auditā, risku vadībā un iekšējās kontroles sistēmas jomā dalību pieteikuši 14 pretendenti. Savukārt padomes locekļa amatā ar kompetenci azartspēļu un izložu organizēšanā un informācijas tehnoloģiju jomā pieteicās 6 pretendenti.
Daži konkursa pretendenti izvēlējās pieteikties uz vairākiem amatiem "Latvijas Loto" padomē.
Pretendentu nominācijas komisiju vada Valsts kancelejas Pārresoru koordinācijas departamenta Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas vadītāja Dzintra Gasūne. Komisijas sastāvā ir Finanšu ministrijas Nodokļu administrēšanas un sabiedrības interešu politiku departamenta direktore Olga Bogdanova, Finanšu ministrijas Juridiskā departamenta direktore Agija Leitāne-Šķēle. Tāpat pretendentu vērtēšanā piesaistīti Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektors Kaspars Gorkšs un Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta viceprezidents, vadītājs Latvijā Andris Grafs.
Nominācijas procesu, sadarbojoties ar Finanšu ministriju, vada Valsts kanceleja, jo no šā gada 1. marta tā pārņēma Pārresoru koordinācijas centra funkcijas, tostarp pienākumu nodrošināt nominācijas procesus valsts kapitālsabiedrību padomes locekļu atlasei.