Foto: F64

No š.g. 1. maija dabasgāzes tirgus, tāpat kā elektroenerģijas tirgus, ir pilnībā atvērts. Tas nozīmē, ka vairs nav Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) regulēta tarifa. Mājsaimniecību lietotāji var izvēlēties savam patēriņam piemērotāko dabasgāzes tirgotāju un piedāvājumu, kur dabasgāzes cena tiek noteikta abām pusēm – lietotājam un dabasgāzes tirgotājam –, savstarpēji vienojoties. SPRK skaidro, ko ņemt vērā, izvēloties piemērotāko dabasgāzes tirgotāju un produktu.

"Jūlijā dabasgāzes cenas Eiropas biržās turpināja samazināties, kas nozīmē, ka pēdējā gada laikā dabasgāzes cenas ir piedzīvojušas vienu no straujākajiem kritumiem. To, vai šis ir zemākais dabasgāzes cenas punkts vairumtirdzniecībā šajā gadā, rādīs tikai laiks. Tomēr, pieņemot, ka ierasti, līdz ar apkures sezonas sākumu cenas pieaug, šobrīd varētu būt piemērots brīdis slēgt vai pārslēgt līgumu par dabasgāzes tirdzniecības pakalpojumu lietotājiem, kuri priekšroku dod cenas fiksēšanai. Būtiski tas ir tām mājsaimniecībām, kurās dabasgāzes patēriņš ir augstāks, proti, dabasgāze tiek izmantota apkurē. Tomēr ietaupījums varētu būt arī, ja dabasgāzi izmanto plītīs ēst gatavošanai," norāda SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola, atgādinot, dabasgāzes tirgotāju var mainīt līdz katra esošā mēneša 15. datumam.

Īpaši uzmanība arī jāpievērš tiem lietotājiem, kuri iepriekš dabasgāzi saņēma no AS "Latvijas Gāze" par regulētu tarifu un līdz š.g. 15. aprīlim neizdarīja izvēli par labu citam produktam vai tirgotājam. Tas nozīmē, ka dabasgāzi lietotājs turpina saņemt no AS "Latvijas Gāze", bet par universālā pakalpojuma (UP) cenu, kas ir augstāka, salīdzinot ar šobrīd tirgū pieejamo cenu. Vienlaikus arī tām mājsaimniecībām, kas noslēgušas līgumus par UP ar citiem tirgotājiem, jāizvērtē, vai nav nepieciešams pārslēgt līgumu. Spēkā esošu UP līgumu lietotājs jebkurā laikā var pārtraukt bez soda naudas piemērošanas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!