fisom
Foto: DELFI

Pagājušā gada augusta sākumā pēc tam, kad tūrisma operators SIA "Fisom" nespēja pildīt savas saistības, Spānijā un Francijā "iestrēga" 147 personas, no kurām 115 bija nepilngadīgas. Ceļotāji zaudējumu atlīdzības saņēma pirms svētkiem, savukārt šonedēļ zaudējumi polises limita apmērā atlīdzināti repatriācijas organizatoram, informē apdrošināšanas sabiedrība "Balta".

Jau ziņots, ka pērn uzņēmuma "Fisom" organizētā ekskursija, kas dēvēta par "nometni" sērfošanai Portugālē, tikai daļēji sasniedza tās mērķi – divi no trim autobusiem ar jauniešiem vecumā aptuveni no 13 līdz 20 gadiem ir palikuši kādā kempingā Spānijā, savukārt organizatori nav sasniedzami. Plašāk: Kas zināms par skandālā ievīto "Fisom"? "Delfi" raksts uzjundī arī jauniešu emocijas par braucienu

Atbilstoši likumam tūrisma operators apdrošināšanas sabiedrībā "Balta" (PZU grupa) bija iegādājies garantijas polisi, kas paredz atlīdzināt zaudējumus situācijās, kad uzņēmums nespēj pildīt saistības. Pēc tam, kad kļuva zināms, ka tūrisma operators nespēj pildīt saistības, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) anulēja "Fisom" tūrisma operatora licenci un organizēja ceļojuma dalībnieku repatriāciju.

Savukārt turpmāko mēnešu laikā PTAC apkopoja informāciju par "Fisom" radītajiem zaudējumiem katram klientam, kuru decembra vidū iesniedza apdrošinātājam.

"PTAC informāciju par izmaksājamo atlīdzību apmēriem saņēmām 13. decembrī. Zinot, ka PTAC lēmums bija jāgaida vairākus mēnešus, nevēlējāmies klientiem likt gaidīt ilgāk, tādēļ visus maksājumus apstrādājām nedēļas laikā. Proti, dažu dienu laikā apstrādājām 147 maksājumus, kopā izmaksājot 41 260 eiro," stāsta BALTA Atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Tūrisma operatora iegādātās garantijas polises limits bija 80 000 eiro, tādēļ pēc tam, kad atlīdzības bija izmaksātas ceļotājiem, atlikusī summa nepilnu 39 000 eiro apmērā šonedēļ pārskaitīta repatriācijas organizatoram – PTAC. Attiecīgi pašlaik visas ar "Fisom" saistītās atlīdzības ir izmaksātas.

Garantijas polise jeb garantiju apdrošināšana ir apdrošināšanas veids, kurā darījumu partnerim (piemēram, patērētājam, pakalpojuma ņēmējam) tiek nodrošināta kompensācija gadījumā, ja uzņēmums nespēj pildīt savas saistības. Likums paredz, ka šāda veida nodrošinājums ir obligāts visiem tūrisma operatoriem, savukārt Ministru Kabineta noteikumi paredz kārtību, kādā nosakāmi nodrošinājuma apmēri.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!