Pasaules miljardieru bagātība pagājušajā gadā pieauga par 2 triljoniem ASV dolāru, kas ir trīs reizes straujāk nekā 2023. gadā. Bagātības pieaugums sasniedzis 5,7 miljardus ASV dolāru dienā, liecina "Oxfam" ziņojums.
Jaunākais organizācijas ziņojums par nevienlīdzību atklāj, ka pasaules tendences liecina, ka desmit gadu laikā pasaulē rodas pieci triljonāri. Pērn tika prognozēts, ka desmit gadu laikā rodas tikai viens triljonārs.
Apvienotajā Karalistē ir lielākais miljardieru bagātības īpatsvars starp G7 valstīm, kur bagātība pieauga par 35 miljoniem mārciņu dienā līdz 182 miljardiem mārciņu 2024. gadā. Pagājušajā gadā valsts miljardieru sarakstu papildināja četri jauni miljardieri, līdz ar to Apvienotajā Karalistē tie kopā ir 57.
Lielāko daļu miljardieru bagātības pieaugumu veicinājis akciju vērtības kāpums pasaules biržās, lai gan savu lomu spēlēja arī īpašuma vērtības pieaugums. Nekustamais īpašums veido aptuveni 80% pasaules ieguldījumu.
Pasaules mērogā miljardieru skaits pērn pieaudzis par 204 līdz 2769. Viņu kopējā bagātība gada laikā pieauga no 13 miljardiem dolāru līdz 15 miljardiem dolāru.
Pasaules 10 bagātāko vīriešu bagātība pieauga vidēji par gandrīz 100 miljoniem dolāru dienā, un pat tad, ja viņi vienas nakts laikā zaudētu 99% no savas bagātības, viņi aizvien paliktu miljardieri.
Tajā pašā laikā to cilvēku skaits, kuri dzīvo zem Pasaules Bankas nabadzības sliekšņa 6,85 dolāri dienā, kopš 1990. gada gandrīz nav mainījies un ir tuvu 3,6 miljardiem, kas atbilst 44% pasaules iedzīvotāju, paziņoja organizācija.
Viena no 10 pasaules sievietēm dzīvo galējā nabadzībā (zem 2,15 dolāriem dienā), kas nozīmē, ka par 24,3 miljoniem sieviešu vairāk nekā vīriešu saskaras galējā nabadzībā.
"Oxfam" brīdināja, ka progress nabadzības mazināšanā ir apstājies un galējā nabadzība varētu tikt izbeigta trīs reizes ātrāk, ja tiktu samazināta nevienlīdzība.