"Krāpnieki cenšas izmantot citu cilvēku neuzmanīgo rīcību, lai piekļūtu viņu naudai. Mēs kā banka sekojam līdzi un rūpējamies par klientu finanšu drošību 24 stundu režīmā. Elektroniskajā vidē aptuveni 90% krāpniecisko mēģinājumu identificējam, vēl pirms tos pamanījuši paši klienti," sacīja Cikmačs.
Viņš norādīja, ka, lai arī banka iegulda lielas investīcijas jaunākajās tehnoloģijās un IT sistēmās, arī katram klientam jārīkojas uzmanīgi, lai pasargātu savus datus. "Ievērot drošības principus elektroniskajā vidē ir salīdzinoši vienkārši, ja vien atceras dažus noteikumus, kuriem vajadzētu kļūt pašsaprotamiem un ikdienā aktīvi pielietotiem," sacīja Cikmačs.
Viņš atgādināja, ka noteikti jāatceras sargāt savas paroles, neuzticēt tās un savu maksājumu karti citiem cilvēkiem, pat ja tie ir radi, draugi un ģimenes locekļi. Tāpat Cikmačs atgādināja, ka banka nekad klientam nejautās nekādu informāciju par kartēm vai internetbanku pa tālruni vai e-pastā. Izmantojot bankomātu, jāpārliecinās, vai pie tā nav piestiprinātas aizdomīgas ierīces, un, ievadot kodu, drošības nolūkos tas būtu jāaizklāj ar roku.
Cikmačs ieteica papildu drošībai pieslēgt SMS banku, kas ļauj operatīvi saņemt paziņojumus par kontā ienākošiem un izejošiem maksājumiem, skaidras naudas izņemšanu un pirkumiem ar maksājumu karti, kas krāpnieciskos darījumus ļauj atklāt ātrāk.
Banka "Citadele" sadarbībā ar komiķi un radio balsi Kasparu Upacieri jeb Ufo un mūziķi Intaru Busuli patlaban jau ir izveidojusi piecas izglītojošas īsfilmas, kuras var noskatīties bankas "Citadele" sociālo tīklu kanālos, tostarp "www.youtube.com/bankacitadele". Šodien publicēta pirmā īsfilma, un katru nedēļu tiks publicēta jauna īsfilma.