Guseļņikovs "Bloomberg" teicis, ka Rimšēvičs cēlis neslavu "Norvik bankai", atmaksājot par to, ka Guseļņikovs atklājis informāciju, ka Latvijas Bankas prezidents no viņa centies izspiest kukuļus.
"Norvik bankas" īpašnieks skaidrojis, ka bankai izdevies šo triecienu amortizēt un naudas izņemšana no bankas kļuvusi lēnāka. Kopējais noguldījumu apjoms bankā ir 750 miljoni eiro.
Guseļņikovs arī atzīmējis, ka Rimšēvičs pārkāpis likumu, izplatot maldinošu informāciju par "Norvik banku".
Jau ziņots, ka "Norvik banka" pērn decembrī vērsās Starptautiskajā investīciju strīdu izskatīšanas centrā pret Latviju, sūdzoties, ka Latvijas iestādes pret banku īstenojušas "negodīgu, patvaļīgu, nepareizi motivētu un nepamatotu regulatīvo pieeju". Latvijas amatpersonas par šo sūdzību komentāros ir skopas. Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Pēters Putniņš šonedēļ Latvijas Televīzijas raidījumā "Tieša runa" sacīja, ka banku uzraugs var sniegt pamatojumu katram pārmetumu punktam. Viņš arī norādīja, ka lietas satura komentēšana var kaitēt valsts interesēm, un mudināja to nedarīt.
Rimšēvičs šonedēļ preses konferencē izteicās, ka "Norvik banka" un tās īpašnieki prasībā šķīrējtiesā no Latvijas vēlas piedzīt 200 miljonus eiro, bet Guseļņikovs portālam "rus.delfi.lv" sacīja, ka nezinot, no kurienes šāda summa ņemta.
Valsts policija sākusi kriminālprocesu pēc "Norvik bankas" iesnieguma par to, ka augsta amatpersona finanšu sektorā no bankas lielākā akcionāra izspiedusi kukuļus.
Tomēr kriminālproces, kurā Rimšēvičam piemērots aizdomās turētā statuss pēc Krimināllikuma 320. panta 4. daļas par kukuļa pieprasīšanu, izspiešanu vai pieņemšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa vai valsts amatpersona, nav saistīts ar Guseļņikova paustajiem pārmetumiem Rimšēvičam.
"Norvik banka" ir pēc aktīvu apjoma astotā lielākā banka Latvijā. Pērn trešā ceturkšņa beigās tā noguldījumos bija piesaistījusi 684 miljonus eiro, no kā 442 miljoni eiro ir pieprasījuma noguldījumi.