VAS "Privatizācijas aģentūra" un AS "Reverta" kārtējo reizi nobremzējusi Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas darbu, nesniedzot informāciju par "Revertas" administratīvajiem izdevumiem, tostarp darbinieku algām un ārpakalpojumiem, portālu "Delfi" informēja Saeimas Preses dienestā.
Otrdien Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē bija plānots skatīt "Revertas" likvidācijas gaitu, taču tas nav sanācis.
"Diemžēl šodien komisijas sēdi nācās atcelt, jo ilgstošās pūles saņemt nepieciešamo informāciju no akciju sabiedrības "Reverta" kārtējo reizi vainagojās ar neko. Esam jau vairākkārtīgi lūguši "Privatizācijas aģentūru", kuras akciju turētājs ir Ekonomikas ministrija, sniegt deputātiem detalizētu informāciju par "Revertas" likvidācijas procesa gaitu, kā arī par iztērēto naudu, ko sabiedrībai ir tiesības zināt," uzsvēris komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš.
"Deputātus arī apbēdināja fakts, ka uz sēdi nebija ieradušās Ekonomikas ministrijas amatpersonas - sēdē klātienē obligāti bija jāpiedalās ministram, parlamentārajam vai valsts sekretāram, vai valsts sekretāra vietniekam, bet neviens neuzskatīja par pienākumu atnākt uz šo sēdi," turpinājis Bērziņš.
Komisijas priekšsēdētājs akcentē, ka "Revertas" gadījumā ir ieguldīti iespaidīgi valsts resursi, tostarp tās akcijas gandrīz simtprocentīgi pieder "Privatizācijas aģentūrai", ko savukārt pārrauga Ekonomikas ministrija. Informācija par detalizētu naudas izlietojumu ir komercnoslēpums, bet komisija šādam lēmumam kategoriski nepiekrīt.
Komisijas deputāti otrdien lēma par šo jautājumu vērsties gan Ekonomikas ministrijā, gan pie Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS).
Kā skaidro Saeimas Preses dienestā, parlamenta komisija aicināja "Privatizācijas aģentūru" sagatavot un iesniegt detalizētu informācijas apkopojumu par "Revertas" administratīvajiem izdevumiem, arī par atlīdzību un ārpakalpojumiem.
No "Revertas" deputāti saņēmuši likvidatores atbildi, kura sagatavota vispārīgā formā, un informācija sniegta izlases kārtībā, norādot, ka daļai informācijas par atlīdzībām un ārpakalpojumiem ir piemērots komercnoslēpuma statuss. Savukārt "Privatizācijas aģentūra" atbildi vispār nav sniegusi.
"Iepriekš ne Ekonomikas ministrijas pārstāvji, ne "Privatizācijas aģentūra", ne "Reverta" likvidatore nenorādīja, ka atlīdzībām un ārpakalpojumiem ir piemērots komercnoslēpuma statuss, tādā veidā maldinot Saeimas komisiju gan sēdē, gan tērējot tās resursus nelietderīgai sarakstei. Šādu klaju nihilismu pret komisiju un tās maldināšana ir jāizbeidz," norādījis komisijas priekšsēdētājs.
Vēstīts, ka problemātisko aktīvu pārvaldītāja "Reverta" darbu sāka 2010. gada 1. augustā pēc "Parex bankas" sadalīšanas. Uzņēmumā tika atstāti tikai zemas kvalitātes aktīvi ar ilgstošām maksātspējas grūtībām, un tā darbības mērķis bija saprātīgā termiņā un iespējami lielākā apjomā atgūt savulaik valsts izsniegto atbalstu "Parex bankai".