Fiskālās disciplīnas padome atzinīgi vērtē Latvijas valdības rīcību Covid -19 izraisītās krīzes pārvarēšanai, taču atbalsta pasākumiem jābūt sabalansētiem ar budžeta resursiem un valsts spēju aizņemties, kā arī tie nedrīkst izraisīt fiskālo nesabalansētību vidējā termiņā un ilgtermiņā. To pirmdien, 30. martā, Krīzes vadības padomei iesniegtajās rekomendācijās atzinusi Fiskālās disciplīnas padome (FDP).
Kā norāda padome, krīzes situācijā ir svarīgi, lai valdības fiskālie pasākumi būtu savlaicīgi, labi mērķēti un noteikti uz ierobežotu laiku. "Latvijas valdības šā brīža rīcība pilnībā atbilst starptautisko institūciju rekomendācijām. Latvijā operatīvi ir iedarbināts dīkstāves pabalsta mehānisms, kas aptver plašu pabalsta saņēmēju loku. Krīzes skartajiem uzņēmumiem jau darbojas finanšu atbalsta instrumenti – kredītu garantijas, kā arī aizdevumi krīzes risinājumam, ko nodrošina valsts attīstības finanšu institūcija "Altum". Latvija ir iesaistījusies nodokļu režīma atvieglošanas pasākumos, ļāvusi Finanšu ministrijai veikt aizņēmumus, apturēt ES fondu projektu atlasi un novirzīt atbrīvotos līdzekļus krīzes seku mazināšanai. Tāpat Veselības aprūpes sistēmas stiprināšanai ir piešķirti astoņi miljoni eiro personāla atalgojumam," norāda padome.
Vienlaikus padome uzsver, ka pašlaik izziņotajiem valdības pasākumiem pēc apjoma jābūt atbilstošiem krīzes apmēram, mērķētiem uz krīzes smagāk skartajām sfērām, īpaši medicīnas aprūpi, kā arī uzņēmumiem un iedzīvotāju grupām. Ņemot vērā, ka krīzes pārvarēšanas likums faktiski neparedz minēto normu darbības termiņu, pastāv nopietns risks, ka var tikt apdraudēta fiskālā ilgtspēja jeb valsts spēja pildīt finansiālās saistības.