AS "Swedbank" nesen paziņoja, ka sākusi dzēst 2008. gada krīzes neatmaksātos hipotekāros kredītus, taču citas bankas pagaidām lemj par kārtību šo parādu dzēšanai, atzina "Delfi" aptaujāto banku pārstāvji.
Saeima pirms kāda laika atbalstīja grozījumus likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" un Kredītiestāžu likumā, kas paredz ekonomikas pārkaršanas laikā ņemto un šobrīd neatgūstamo parādu dzēšanu. Ar grozījumiem noteikts mehānisms, kā kredītiestādes un parādu piedziņas uzņēmumi var dzēst līdz 2008. gada nogalei izsniegtos hipotekāros kredītus, kuru atgūšana ir bezcerīga un kuri ir jau norakstīti, bet nevar tikt vienpusēji dzēsti. Kredītiestāžu likuma grozījumi nosaka, ka kredītiestāde kā kreditors ir tiesīga vienpusēji vai daļējā apmērā dzēst tādas aizdevuma (kredīta) saistības fiziskajām personām, kuras nav izpildītas 2008. gada ekonomiskās lejupslīdes dēļ.
"Dzēst parādsaistības nav kredītiestādes pienākums, bet gan tiesības, kuras kredītiestāde pati var izvēlēties izmantot vai nē," skaidro Finanšu nozares asociācija.