Ņemot vērā pēdējā laikā konstatēto saslimšanas gadījumu skaitu un to, ka darba kolektīvi ir vieta, kur bieži notiek inficēšanās, LTRK ieskatā šāds atbalsta mehānisms ir nepieciešams arī šobrīd. Iepriekš noteiktās ārkārtas situācijas laikā pieņemtais regulējums darba nespējas lapu apmaksai būtiski veicināja vīrusa zemāku izplatību, kā arī bija viens no atbalsta mehānismiem, kas uzņēmumiem palīdzēja ar vīrusu izraisīto ekonomisko seku mazināšanā.
"Slimības lapas uzņēmumiem ir augsta izmaksu pozīcija, tādēļ valsts komepensētas darba nespējas lapas vismaz daļēji risinātu uzņēmēju izmaksu jautājumus, kas saistīti ar personu neatrašanos darbā vīrusa izplatības ierobežošanai," saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.
Vienlaikus LTRK atkārtoti vērš uzmanību uz darba spēka nodokļu Latvijā nekonkurētspēju starp Baltijas valstīm.
Attiecībā par darba nespējas lapām LTRK norāda, ka arī šajā segmentā darba devējiem Latvijā šobrīd izmaksas ir ievērojami augstākas kā Lietuvā un Igaunijā – gan pabalsta apmēra, gan tā maksājamo dienu skaita ziņā. Kā arī ir jāveic mērķtiecīgi pasākumi, lai veicinātu konkurētspējīgas uzņēmējdarbības vides izveidošanu.