Līzinga tirgus ir viens no rādītājiem, kas parāda vispārējo ekonomisko noskaņojumu, un pandēmijas izraisītā krīze nav bijis izņēmums. "Luminor" dati liecina, ka 2020. gadā jaunu līzinga darījumu skaits ir krities par trešdaļu, salīdzinot ar 2019. gadu, taču būtiski audzis lietotu auto darījumu īpatsvars attiecībā pret jaunu auto iegādi.
Līdzīgi kā citus gadus, arī 2020. gadā lielāko daļu no līzingā noformēto darījumu kopsummas veidoja vieglās automašīnas un vieglais komerctransports, bet aptuveni 20 % veidojusi lauksaimniecības tehnika, piemēram, traktori un kombaini. Pērn jaunu auto reģistrācija samazinājusies par 26 %, bet vieglā komerctransporta iegāde sarukusi par 22 %. Neskatoties uz lietoto automašīnu darījumu skaita kritumu par 14 %, kopumā 2020. gada laikā lietotu auto darījumu skaita īpatsvars ievērojami pieaudzis, salīdzinot ar jaunu auto iegādi.
"Pieprasījums pēc līzinga pakalpojumiem atspoguļo arī iedzīvotāju ekonomisko noskaņojumu – līzingā noformēto darījumu skaits samazinājies par 28 %, taču lielākais līzinga darījumu kritums novērojams uzņēmēju vidū, samazinoties par 31 %. Pandēmijas laikā arī iedzīvotāji rūpīgāk izvērtējuši savas iespējas uzņemties papildu finansiālas saistības un nepieciešamību pēc jaunas automašīnas, tādējādi privātpersonu līzingā veikto darījumu skaits krities par 23 %. Arī 2021. gads sācies ar kritumu, janvārī darījumu skaits samazinājies par 30 %, bet februārī tikai par 15 %. Tas vieš cerību, ka piepildīsies Eiropas un Baltijas auto nozares ekspertu prognozes, ka šogad auto tirgus varētu augt par 15 %, tomēr vēl joprojām tirgus attīstību diktē pandēmija un ar to noteiktie drošības pasākumi," stāsta "Luminor Līzings" vadītājs Raivo Bāle.