Trešdien, 24. martā, Ministru kabineta (MK) sēdē valdība apstiprināja Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto rīkojuma projektu par likumprojekta par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2022., 2023. un 2024. gadam, kā arī valsts budžeta likumprojekta 2022. gadam sagatavošanas grafiku, informē FM.
Tāpat tika apstiprināts Finanšu ministrijas piedāvātais izdevumu pārskatīšanas tvērums 2021. gadam, kas paredz veikt nozaru budžeta finansēšanas analīzi, tai skaitā nozaru ministriju pārraudzībā esošo politiku un jomu finansēšanas analīzi un valsts budžeta programmu horizontālu pārskatīšanu. Rezultātā tas ļaus nodrošināt valsts budžeta finansēto funkciju ekonomiskāku un racionālāku īstenošanu, administratīvā sloga mazināšanu, un, ja nepieciešams, sniegt priekšlikumus politikas izmaiņām. Vienlaikus tiks turpināts pilnveidot valsts budžeta plānošanas un izpildes procesu vadības regulējumu, tai skaitā ieviešot priekšnosacījumus plašākai automatizēto datu apstrādes sistēmu izmantošanai budžeta vadības procesā.
"Budžets ir valsts pārvaldes funkciju īstenošanas mugurkauls, un to ar nepacietību gaida gan sabiedrība, gan valsts un pašvaldību iestādes un institūcijas. Tā sagatavošanas grafiks ir būtisks, jo budžets sastāv no daudzām daļām, un valsts iestādēm un institūcijām ir jābūt vienādām iespējām piedalīties šī budžeta veidošanā. Budžeta veidošana ir atklāts un caurspīdīgs process, kam nepieciešama arī sabiedrības iesaiste un kontrole. Mūsu virsuzdevums sarežģītajā Covid-19 izraisītajā situācijā ir izstrādāt tādu budžetu, kas ļautu palielināt Latvijas sabiedrības labklājību, vienlaikus radot jaunas iespējas atsperties uzņēmējiem, lai veidotu mūsu nākotnes ekonomiku," norāda finanšu ministrs Jānis Reirs.
Saeimā 2022. gada budžeta likumprojektu paketi paredzēts iesniegt šā gada 14. oktobrī. Lai ievērotu noteiktos termiņus, nepieciešams savlaicīgi sākt darbu pie gadskārtējā un vidēja termiņa budžeta likumprojekta sagatavošanas, nodrošinot vispusīgu analīzi un diskusijas pirms galīgo lēmumu pieņemšanas.