Inflācijai piesaistītās obligācijas - kas tās tādas un vai pasargās uzkrājumus no cenu kāpuma?

Laikā, kad kāpjošas cenas samazina naudas vērtību, viens no šķietami pievilcīgiem veidiem, kā aizsargāt savus uzkrājumus no inflācijas, ir nopirkt tā saucamās inflācijai piesaistītās obligācijas. Kā tās darbojas un vai strauji augošas inflācijas apstākļos tās tik tiešām ir labs ieguldījums šajā video skaidro uzņēmējs un programmas "Neatkarīgais investors" vadītājs Toms Kreicbergs.

Parasti šādas obligācijas emitē lielas valstis vai uzņēmumi, populārākās ir ASV, Vācijas, Francijas vai Itālijas inflācijai piesaistītās obligācijas. Nopērkot šādu valsts obligāciju, vienkārši runājot, tu aizdod valstij naudu. Piemēram, nopērkot obligācijas par 1000 eiro, nākotnē šī valsts atmaksās 1000 eiro plus inflācija. "Attiecīgi, ja tu, piemēram, ieguldīji 10-gadīgās obligācijās un 10 gadu laikā Eiropā cenas dubultojas, tad, piemēram, Vācijas inflācijai piesaistītās obligācijas tev atmaksātu 2000 eiro, nevis 1000," inflācijai piesaistīto obligāciju darbības principu skaidro Kreicbergs.

Šī brīža situācijā, kad inflācija ir augsta visā pasaulē, kad norisinās karš un ir daudzi citi izaicinājumi, šāds piedāvājums izklausās gandrīz pārāk labs, lai būtu patiesība, un tā tas arī ir, saka Kreicbergs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!