Pērn, kad vairākas kriptovalūtas sabruka un daži kriptovalūtu pasaules uzņēmēji no miljonāriem kļuva par apsūdzētajiem, arī amatpersonas visā pasaulē sāka domāt, kā regulēt šīs monētas.
- Vairāk par sabrukušās kriptovalūtas "Luna" Interpola meklēšanā izsludinātā vadītāja tiesu Melnkalnē lasiet šeit: Melnkalnē notiesāts bēguļojošais korejiešu kriptovalūtu uzņēmējs
- Par to, kā sabruka pasaules otrā lielākā kriptovalūtu birža, lasiet šeit: Draud vairāk nekā 100 gadi cietumā – bankrotējušā FTX šefs neatzīst vainu krāpniecībā
Šogad ASV regulatori ir nopietni pieķērušies kriptovalūtām, un daži brīdina, ka tas varētu aizkavēt vai pat nogalināt digitālās monētas visā pasaulē. Citi savukārt min, ka kriptovalūtas nekur nepazudīs, bet ASV zaudēs savu pozīciju, un Eiropas Savienība ar MiCA regulējumu ieņems līdera lomu.
- Par to, kas ir MiCA un kā Eiropas likumdošana ietekmēs kriptovalūtu pasauli, lasiet šeit: Ko nosaka jaunais ES kriptovalūtu regulējums MiCA?
Birža, aizdevējs un banka
ASV vērtspapīru regulators (SEC) jūnija sākumā vērsās tiesā pret kriptovalūtu platformu "Coinbase" un pasaulē lielāko kriptovalūtu biržu "Binance". Kā raksta "Reuters", ja tiesas prāvas būs veiksmīgas, tās varētu mainīt kriptovalūtu tirgu, veiksmīgi apliecinot SEC jurisdikciju pār nozari, kas gadiem ilgi apgalvojusi, ka digitālās monētas nav pielīdzināmas vērtspapīriem un ka SEC tās nevajadzētu regulēt.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Lūdzu, uzgaidi!
Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...
Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv