UBS brīvprātīgi izbeidz 'Credit Suisse' pārņemšanai piešķirtā valsts atbalsta saņemšanu
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Šveices banka UBS piektdien brīvprātīgi izbeidza saņemt valsts un centrālās bankas atbalstu, kas tika piešķirts finanšu grūtībās nonākušās bankas"Credit Suisse" pārņemšanai.

Kad marta vidū Šveicē lielākā banka UBS par trim miljardiem franku (3,02 miljardi eiro) piekrita pārņemt grūtībās nonākušo "Credit Suisse", kas bija otra lielākā finanšu institūcija Šveicē, Šveices centrālā banka pārņemšanas darījuma atbalstam piešķīra ar 100 miljardu franku (101,4 miljardu eiro) ārkārtējo likviditātes palīdzību abām bankām.

Tāpat UBS tika nodrošināti līdz deviņiem miljardiem franku kā aizsardzība pret iespējamiem zaudējumiem, pārdodot "Credit Suisse" aktīvus, jo UBS bija maz laika, lai pārņemšanas sarunās iepazītos ar "Credit Suisse" aktīviem.

Tagad, kad UBS, kas 12.jūnijā pabeidza "Credit Suisse" pārņemšanu, ir iepazinusies par pārņemtās bankas aktīviem, tā secinājusi, ka valdības atbalsts vairs nav nepieciešams, piektdien lūdzot "brīvprātīgi lauzt" iepriekš noslēgtās vienošanās.

UBS maksās 40 miljonu eiro vērtu summu kompensāciju par saņemto valsts atbalstu.

Tāpat UBS pazņoja, ka "Credit Suisse" ir pilnībā atmaksājusi papildu likviditātes atbalsta aizdevumus, kurus piešķīra centrālā banka.

Šveices centrālā banka piekrdien informēja, ka likviditātes atbalstā izmaksāti 168 miljardi franku, uzsverot, ka atbalsta summa ir pilnībā atmaksāta.

"Ar "Credit Suisse" nonākšanu UBS pārvaldījumā tika atrasts risinājums, lai nodrošinātu finanšu stabilitāti un aizsargātu Šveices ekonomiku tādā izņēmuma situācijā," uzsvēra Šveices centrālā banka.

Jau vēstīts, ka Šveices finanšu regulators FINMA ir sācis izmeklēšanu par "Credit Suisse" vadības iespējamo atbildību, novedot uzņēmumu krīzē, savukārt jaunākās aptaujas dati liecina, ka vairākums šveiciešu neatbalsta abu banku apvienošanos un vaino "Credit Suisse" vadību.

Gan UBS, gan "Credit Suisse" ir starp 30 bankām pasaulē, kas uzskatāmas par pārāk lielām, lai ļautu tām bankrotēt.

Banka bija iesaistīta vairākos skandālos, pirms 15.martā tās akcijas cena strauji nokritās saistībā ar tās lielākā akcionāra - Saūda Arābijas bankas "Saudi National Bank" - atteikumu iegādāties vairāk "Credit Suisse" akciju.

"Credit Suisse" aizņēmās no valsts centrālās bankas 50 miljardus franku (51,4 miljardi eiro), bet tas nespēja atjaunot uzticību bankai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!