Eiropā 2011.gadā smēķēja aptuveni 28% iedzīvotāju, liecina PVO Kopenhāgenas biroja publiskotie statistikas dati.
Eiropā ar smēķēšanu saistītas saslimšanas izraisīja 16% nāves gadījumu. Pasaulē vidējais rādītājs ir 12%, norāda PVO.
Laika posmā no 2005.gada līdz 2011.gadam smēķētāju skaits pieaudzis Francijā, Albānijā un Čehijā, bet Šveicē palicis gandrīz nemainīgs. Vīriešu vidū visvairāk smēķētāju ir Krievijā, savukārt Austrija ieņem pirmo vietu sieviešu smēķētāju ziņā.
Amerikā smēķē 20% pieaugušo iedzīvotāju, Klusā okeāna reģiona rietumos 25%, bet Tuvējos Austrumos - 22%.
Salīdzinot ar situāciju agrāk, laikā no 2005.gada līdz 2011.gadam smēķētāju skaits Eiropā sarucis par septiņiem procentpunktiem.
Vienus no labākajiem rezultātiem uzrādījusi Lielbritānija. Ja 2005.gadā šajā valstī smēķēja 37% vīriešu un 35% sieviešu, tad 2011.gadā smēķēja vairs tikai 22% abu dzimumu pārstāvju.
Sieviešu vidū smēķētāju skaits no 2005.gada līdz 2011.gadam visvairāk pieaudzis Austrijā - par septiņiem procentpunktiem.
Par trim procentpunktiem vai vairāk sieviešu smēķētāju skaits pieaudzis Francijā, Čehijā un Lietuvā.
PVO norāda, ka tabakas produktu lietošana sieviešu un meiteņu vidū Eiropā pieaug satraucošos tempos. Jaunas meitenes Eiropā un Krievijā tagad smēķē tikpat daudz, cik jauni puiši.
Pasaulē Eiropas valstis ir izvirzījušās vadībā tabakas produktu aplikšanā ar nodokļiem, kas PVO skatījumā ir labākais veids, kā cīnīties pret smēķēšanu.
Pasaulē 32 valstīs nodokļi ir tik augsti, ka veido 75% no cigarešu paciņas cenas. 25 no šīm valstīm ir Eiropas valstis.
Tabakas cenas palielināšana par 10% samazina patēriņu par aptuveni 4% valstīs ar augstiem ienākumiem un 8% nabadzīgākās valstīs, liecina PVO dati.