Medvedevs žurnālistiem par Ukrainas parādsaistībām atgādinājis piektdien pēc tikšanās ar valsts prezidentu Vladimiru Putinu. 11 miljardus ASV dolāru Ukraina esot parādā, jo vairs neesot spēkā līgums par lētākajām dabasgāzes piegādes cenām.
Krievija nodrošināja Ukrainai lētāku dabasgāzes piegādi, apmaiņā pret atļauju pie Krimas Melnajā jūrā uzturēt savus flotes spēkus. Pēc Krimas pievienošanās Krievijai, šis līgums "būšot jāpārskata".
Trīs miljardu parādu veidojot pērnā gadā nogalē izsniegtais aizdevums, savukārt divus miljardus Ukraina esot parādā valsts kontrolētajai enerģētikas kompānijai "Gazprom".
Jau ziņots, ka martā "Gazprom" brīdināja, ka, ja Ukraina neatmaksās parādu, tad kompānijai nāksies pārtraukt gāzes piegādes.
Vēstīts, ES un ASV vērsušas sankcijas pret Krievijas un Krimas amatpersonām, kuras tiek vainotas Ukrainas krīzē.
ES dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien vienojās par sankcijām, kuras tiks vērstas pret 21 Krievijas un Krimas amatpersonu, kas tiek vainotas Ukrainas krīzē. Savukārt Savienotās Valstis pirmdien paziņoja, ka vērsīs sankcijas pret vairākām augstām Krievijas valdības amatpersonām un parlamenta deputātiem, kas tiek vainoti Ukrainas krīzē.
Saskaņā ar atsevišķu ASV prezidenta rīkojumu sankcijas tika noteiktas arī bijušajam Ukrainas prezidentam Viktoram Janukovičam un viņa padomniekam.
Ceturtdien Vašingtona paziņoja, ka sankcijas tiks vērstas arī pret citām Krievijas amatpersonām.
Saskaņā ar ASV Finanšu ministrijas sniegto informāciju sankcijām pakļauta arī Krievijas banka "Akcioņernij bank", kas pazīstama arī kā "Bank Rossija".
Amatpersonas stāsta, ka šajā bankā esot konti daudziem Krievijas elites pārstāvjiem no Putinam tuvām aprindām.