"Zema pieprasījuma un deflācijas riski ir kas tāds, par ko viņiem vajadzētu būt ļoti uzmanīgiem," intervijā televīzijas kanālam CNBC norādīja Lū.
Sniedzot interviju dažas dienas pirms G20 valstu finanšu ministru un centrālo banku vadītāju sanāksmes Vašingtonā, lai pārrunātu pasaules ekonomisko situāciju, Lū sacīja, ka valstīm, kurām ir spēcīga fiskālā situācija un ārējās tirdzniecības pārpalikumi, vajadzētu darīt vairāk, lai palielinātu pieprasījumu un palīdzētu deficīta valstīm.
"Eiropā kopumā izaugsmes temps ir ļoti pieticīgs, deflācijas risks rada satraukumu lielai daļai cilvēku," vēsta ministrs. "Pastāv pieprasījuma problēmas pasaulē, un pastāv pieprasījuma problēmas Eiropā."
"Ir vairākas valstis, kuras varētu darīt vairāk, un Vācija acīmredzot ir viena no [ārējās tirdzniecības] pārpalikuma valstīm Eiropā," piebilda Lū.
Viņa komentāri izskan dienu pēc tam, kad Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) mudināja ECB pēc iespējas ātrāk rīkoties, lai likvidētu deflācijas draudus laikā, kad aizvien pieaug bažas par vāju eirozonas ekonomikas izaugsmi.
SVF ekonomists Olivjē Blanšārs norādīja, ka ECB jau aplūkojusi vairākus stimulēšanas pasākumus, kurus tā var īstenot patēriņa un investīciju veicināšanai, tostarp kvantitatīvās stimulēšanas pasākumus, negatīvas procentu likmes un vērtspapīrošanas programmas.
Blanšārs uzsvēra, ka deflācija vai zema inflācija varētu apgrūtināt reģiona un atsevišķu eirozonas dalībvalstu spēju atveseļoties pēc straujās lejupslīdes.