"Man ir dots mandāts, lai ar aizdevējiem vienotos par tādiem nosacījumiem, kas neiesviestu valsti atkārtotā taupības politikas ciklā un kas nepieļautu nabadzību, valsts izlaupīšanu," intervijā sacījis Ciprs.
"Ja vienošanās ar aizdevējiem pārkāps man dotās pilnvaras, tad gala vārds piederēs grieķu tautai," solījis Grieķijas premjers, piebilstot, ka parādu krīzes dēļ jaunas ārkārtas vēlēšanas netiks rīkotas, bet par jautājumu varētu rīkot referendumu.
Premjers arī izteica pārliecību, ka vienošanās process līdz tādām galējībām nenonāks, atgādinot, ka ir pārliecināts par Grieķijas piederību eirozonai.
Tāpat intervijā Ciprs prognozēja, ka pārrunās ar starptautiskajiem aizdevējiem vienošanās tiks panākta līdz maija sākumam. Jau ziņots, ka 12.maijā Atēnām jāatmaksā Starptautiskajam valūtas fondam (SVF) kārtējā parāda daļa 770 miljonu eiro apmērā vai arī, iespējams, jāpasludina maksātnespēja.
Ja summa netiks samaksāta un Grieķija nepiedāvās stabilu valsts reformu plānu, tad valsts zaudēs piekļuvi atlikušajiem 7,2 miljardiem eiro no starptautiskā aizdevuma.
• Kopējais Grieķijas parāds jau sasniedzis 320 miljardus eiro jeb 175% no valsts iekšzemes kopprodukta (IKP).
• Lai saglabātu cerības piekļūt aizdevēju aizdevuma fondam 7,2 miljardu eiro apmērā, Grieķijai līdz 12.maijam SVF jāatmaksā 720 miljoni eiro un jāvienojas ar aizdevējiem par ievērojamu valsts reformu plānu, kas, piemēram, paredz algu samazināšanu publiskajā sektorā un jaunus noteikumus uzņēmējiem, kas, atvieglojot birokrātiskās procedūras, tiem ļautu vieglāk atlaist darbiniekus.
• Pēc "Eurostat" datiem, Grieķija pensiju sistēmas uzturēšanai tērē 17,5% no IKP, kas ir augstākais rādītājs ES.
• Minimālā alga Grieķijā ir 684 eiro mēnesī.