Eiropas Savienība (ES) vēlas Grieķijas palikšanu eirozonā, taču tā varētu būt spiesta to pamest, ja Atēnas nenodrošinās uzticamas reformas, kuras apmierinātu kreditorus, otrdien norādīja Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis.
"Tas nav mūsu mērķis, taču, ja uzticība netiks atjaunota, ja netiks nodrošināta uzticama reformu programma, tad šāda iespēja nav izslēdzama," Dombrovskis sacīja, atbildot uz žurnālistu jautājumu, vai ES vēlas, lai Grieķija pamet eirozonu.
Dombrovskis šādus komentārus izteica dažas stundas pirms otrdien gaidāmā eirozonas dalībvalstu līderu ārkārtas samita, kurā paredzēts pārrunāt turpmāku rīcību pēc Grieķijas referenduma.
Šajā samitā pirmo reizi Grieķijas finanšu ministra amatā piedalīsies arī Eiklīds Cakalots.
"Mēs no Cakalota sagaidām visaptverošus, konkrētus un uzticamus priekšlikumus, lai sāktu pārrunas," norāda ES ekonomikas un monetāro lietu komisārs Pjērs Moskovisī.
Tikmēr Eirogrupas prezidents Jerūns Deislblūms pavēstīja, ka ministri rīkosies "soli pa solim," taču sāks ar Cakalota uzklausīšanu.
Taču Slovākijas finanšu ministrs Peters Kazimirs paudis skeptisku noskaņojumu, ka tiks panākta vienošanās.
Grieķijā svētdien aizvadītajā referendumā 61,31% grieķu nobalsoja pret vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem, kas pieprasīja papildu nodokļu paaugstinājumus un pabalstu samazinājumus, tādējādi palielinot risku, ka valsts varētu izstāties no eirozonas.