Otrdien Eiropas Parlaments (EP) atbalstīja noteikums, kas paredz no kādas Eiropas Savienības (ES) valsts darbā citā ES valstī nosūtīto darbinieku algas pielīdzināt vietējo darba veicēju atalgojumam. Noteikumi iepriekš izpelnījusies vairāku bloka Austrumeiropas valstu pārstāvošo EP deputātu kritiku, portāls "Delfi" uzzināja EP.
Direktīvas mērķis ir panākt, ka darbiniekiem, kuri no kādas ES dalībvalsts uz laiku nosūtīti darbā citā ES dalībvalstī tiek maksāta tik pat liela alga kā šī darba veicējiem attiecīgajā valstī, proti, atalgojums tiek pielīdzināts darba samaksai uzņēmējvalstī. Kā norāda direktīvas izstrādātāji, tā ļaus nodrošināt labāku darba ņēmēju aizsardzību un godīgu konkurenci starp uzņēmumiem, cīnoties ar līdzšinējo praksi, kad darbinieki no valstīm, kurās vidējās algas ir zemākas, tiek nosūtīti uz turīgākām un lielāku atalgojumu maksājošām zemēm, lai tur strādātu par zemākām algām nekā uzņēmējvalstī pieņemts.
Vēl pērnā gada rudenī gan Austrumeiropas valstis pauda bažas par direktīvas projektu, norādot, ka tā pamatīgi iedragās Austrumeiropas uzņēmumu konkurētspēju. Eiropas Parlamenta Nodarbinātības un sociālo lietu komitejas (EMPL) loceklis profesors Zdzislavs Krasnodebskis no Polijas iepriekš portālam "Delfi" skaidroja, ka direktīvā atrunātā vienādā darba samaksā vienā un tajā pašā valstī ir "utopisks gājiens". "Tikmēr attiecībā uz citām lietām šis vienādības princips neattiecas. Piemēram, patlaban skaļajās debatēs par šķietami vienādu produktu dažādo kvalitāti dažādās valstīs," teica Krasnodebskis.