ANO ekonomisti pirmdien, 9. martā, brīdināja, ka koronavīrusa epidēmija pasaules ekonomikai šogad varētu izmaksāt 1-2 triljonus dolāru un aicināja valstis palielināt izdevumus šīs krīzes ietekmes mazināšanai.
ANO Tirdzniecības un attīstības konferences (UNCTAD) jaunākajā ziņojumā secināts, ka koronavīrusa epidēmija novedīs daļu valstis recesijā un būtiski palēninās pasaules ekonomikas izaugsmi kopumā.
Patiesībā, šī vīrusa krīze pasaules ekonomikas izaugsmi varētu samazināt zem 2,5%, kas bieži vien tiek uzskatīts par recesijas slieksni globālajai ekonomikai, norāda UNCTAD.
"Mēs šogad paredzam globālās ekonomikas izaugsmes tempa palēnināšanos zem 2%, un tas, visticamāk, izmaksās vienu triljonu dolāru," brīdina ekonomisti. "Īstais jautājums tagad ir, vai šī prognoze izrādīsies optimistiska."
Ekonomisti skaidro, ka sliktākā gadījuma scenārijā pasaules ekonomika zaudēs divus triljonus dolāru.
Patērētāju un investoru pārliecības kritums, pieprasījuma samazināšanās pasaulē, parādsaistību pieaugums un satraukums finanšu tirgos ir tikai dažas no problēmām, kas sagaida globālo ekonomiku.
Dramatiskākajā scenārijā vissmagāk skartas tiks valstis, kuru ekonomikas ir atkarīgas no naftas un citu izejmateriālu eksporta, kā arī tās, kurām ir ciešas komerciālas saiknes ar Ķīnu un citām valstīm, kurās koronavīrusa izplatījās vispirms, vēsta UNCTAD.