Pasaules ekonomika varētu zaudēt vairāk nekā 1% no IKP, ja izgāzīsies starptautiskās sarunas par pārrobežu digitālā nodokļa izmaiņām, brīdina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (Organisation for Economic Co-operation and Development - OECD).
Pirmdien gandrīz 140 valstis vienojās pagarināt termiņu sarunām par globālā nodokļa ieviešanu līdz 2021. gada vidum. Iepriekš tika prognozēts, ka sarunas varētu noslēgties šajā gadā, taču Covid-19 pandēmija un ASV vilcināšanās pirms prezidenta vēlēšanām šos plānus ir būtiski mainījusi.
Izmaiņu mērķis ir atjaunot starptautisko nodokļu regulējumu, lai tas būtu atbilstošs digitālajam laikmetam, un galvenokārt, lai novērstu situācijas, kad lielās tehnoloģiju kompānijas, piemēram, "Google", "Facebook", "Amazon", iegrāmato peļņu valstīs, kurās ir zemi nodokļi, taču pakalpojumus sniedz daudzās citās valstīs. Pieaugot starptautiskajiem digitālajiem pakalpojumiem, nav vairs nosakāmas robežas šo kompāniju sniegtajiem pakalpojumiem, un vienā valstī strādājošās kompānijas pakalpojumus bieži vien izmanto daudzu pasaules valstu iedzīvotāji, taču nodoklis tiek maksāts tikai vienā vai dažās valstīs, un daļa valstu nekādus nodokļu ieņēmumus negūst, tādēļ šī situācija jārisina, raksta "Reuters".