Putina pils pārdošanā bijusi iesaistīta arī Latvijas banka, norāda Navaļnija līdzgaitnieki
Foto: DELFI

Darījumu ķēdē, kurā Krievijas prezidenta Vladimira Putina pils Gelendžikā regulāri mainījusi savus īpašniekus, par ko pētījumu nesen publiskojis Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija Korupcijas apkarošanas fonds, bijusi iesaistīta arī Latvijas "SMP banka", Latvijas Radio 4 raidījumā "Doma laukums" paziņoja Navaļnija līdzgaitnieks Georgijs Alburovs, vēsta "lsm.lv".

Galvenā finanšu iestāde, caur kuru plūda Putina pils celtniecībai paredzēta nauda, bija banka "Rossija". Taču shēmā bija arī "Latvijas pēdas", tiesa, tas figurēja tikai vienu reizi, pastāstīja Alburovs. "Kompānija, kurai piederēja pils, uz savu Latvijas kontu saņēma samaksu par citas kompānijas objekta pārdošanu. Tā bija diezgan regulāra pils pārrakstīšana no vienas kompānijas vārda uz citu, un, lūk, vienu reizi tas viss noticis caur Latvijas jurisdikciju, un tā bija kāda banka (tā vairs neeksistē), kas saistīta ar brāļiem Rotenbergiem, "Severnij morskoj putj" vai tās Latvijas filiāle," stāstīja Alburovs.

"lsm.lv" norāda, ka Latvijas "SMP Bank" ir Krievijas "Severnij morskoj putj" (SMP) bankas ''meita''. 2008. gadā "SMP" iegādājās AS "Multibanka" kontrolpaketi, tai piederēja 49% daļu "Meridian Trade Bank". 2014. gadā (pēc Krimas aneksijas un sankciju ieviešanas pret Krieviju) "SMP" tika bloķētas "Visa" un "Master Card" maksājumu sistēmas, taču Latvijas "SMP Bank" sankcijas neskāra. 2014. gada aprīlī Krievijas SMP pārstāja būt par "SMP Bank" īpašnieci, Latvijas kredītiestāde nomainīja nosaukumu uz "Meridian Trade Bank", un starp tās īpašniekiem figurē tikai Eiropas Savienības rezidenti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!