Pandēmijas efekts: Latvijas uzņēmumi arvien vairāk meklē attālinātos darbiniekus ārvalstīs – vai esam gatavi?
Foto: Pixabay
Pandēmijas laikā attīstījās jauns fenomens – attālinātais darbs. Līdz ar to uzņēmumiem radās loģisks jautājums: "Kāpēc mēs meklējam speciālistus tikai Latvijā? Kāpēc mums sevi tā ierobežot, jo mēs jau tāpat strādājam starptautiskā tirgū." Ir notikusi Latvijas darba tirgus paplašināšana. "Pasaule nav beigusies – būs jāstrādā tālāk," intervijā portālam "Delfi Bizness" teic darba un informācija portāla "Your Move" vadītājs Jānis Kreilis.

Jāni, par darba iespējām Latvijā runājām gandrīz pirms pusotra gada, kad pasaule tikko sāka atkopties no pirmā pandēmijas viļņa, kam tomēr sekoja nākošie. Kādas dinamiskas izmaiņas šajā laikā piedzīvoja Latvijas darba tirgus, raugoties no tava viedokļa?

Mans "skats no ierakumiem" ir tāds, ka esam izdzīvojuši cauri visām fāzēm. 2020. gada pavasarī, kad pandēmija tikko iesākās, darba tirgus sastinga. Uzņēmumus ietekmēja neziņa un nenoteiktība pasaulē, jo tā tomēr bija pasaules mēroga kataklizma. Uzņēmumi nolēma nogaidīt, neriskēt. Tālāk sapratām, ka viss ievelkas, lai gan pasaules gals jau nav pienācis. Sākās praktiskas dabas jautājumi – kā pārstrukturēties un turpināt darbu attālināti. Te runājam par uzņēmumiem, kas vairāk strādā digitālajā vidē, jo ražošanas un pakalpojuma jomai tomēr bija jāturpina darbs klātienē. Pēc mūsu pieredzes, tikai 2020. gada rudenī sajutām pirmās pazīmes, ka darba tirgus mazliet atkal sāk kustēties. Tomēr domāju, ka uzņēmumi "nomierinājās" tikai šī gada sākumā, līdz ar vakcīnu pieejamību, un nolēma – jā, mēs turpinām augt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!