Sociālā tīkla "Twitter" problēmas, kas radušās pēc tā nonākšanas Īlona Maska īpašumā, ceturtdien padziļināja par drošību atbildīgu amatpersonu aiziešana, kas arī izprovocēja skarbu brīdinājumu no ASV regulatoru puses.
Masks ceturtdien brīdināja "Twitter" darbiniekus, ka uzņēmumam dramatiski trūkst naudas un ir iespējams bankrots, ja situācija netiks mainīta.
"Es esmu pieņēmis grūto lēmumu pamest "Twitter"," tvītoja galvenā drošības pārzine Lea Kisnere, kas atkāpās līdz ar vairākiem citiem par privātumu vai drošību atbildīgajiem darbiniekiem.
ASV mediji ziņoja, ka "Twitter" uzticamības un drošuma nodaļas vadītājs Joels Rots aizgājis no darba dienu pēc tam, kad bija reklāmdevēju priekšā aizstāvējis Maska ieviesto satura moderācijas politiku.
Starp aizgājušajiem ir arī Robins Vīlers, kuram bija svarīga loma "Twitter" sakaru uzturēšanā ar reklāmdevējiem un kurš tika uzskatīts par svarīgu Maska sabiedroto šajā uzņēmumā.
Svarīgo amatpersonu aiziešana padziļināja haosu, kuru izraisīja jaunā identifikācijas modeļa ieviešana, pēc kuras "Twitter" saradās lērums viltus slavenību kontu.
Iepriekš slavenībām, politiķiem, žurnālistiem un citiem sabiedrībā zināmiem cilvēkiem bija jāpierāda sava identitāte, lai saņemtu zilo apstiprinājuma atzīmi. Jaunā kartība nosaka, ka visi "Twitter" lietotāji, kas maksās astoņus dolāru mēnesī, saņems zilo atzīmi.
"Twitter" haoss piesaistīja ASV Federālās tirdzniecības komisijas (FTC) uzmanību, kas nāca klajā ar retu brīdinājumu.
"Mēs sekojam jaunākajai notikumu attīstībai "Twitter" ar dziļām bažām," paziņoja FTC. "Neviens kompānijas vadītājs vai kompānija nav augstāki par likumu, un kompānijām ir jāievēro mūsu dekrēti," teikts FTC paziņojumā, atsaucoties uz "Twitter" agrāk izteiktu apņemšanos ievērot ASV privātuma noteikumus.
FTC lēmumu pārkāpšana var draudēt "Twitter" ar miljoniem dolāru lieliem naudassodiem.
Masks pirms nedēļas atlaida pusi no 7500 "Twitter" darbiniekiem, izdarot to 10 dienas pēc kompānijas iegādes.
Masks pirmoreiz kopš šīs masveidīgās atlaišanas ceturtdien vērsās pie atlikušajiem darbiniekiem ar īsziņām, aicinot viņus palīdzēt, lai "Twitter" lietotāju skaits sasniegtu vienu miljardu.
Masks arī brīdināja, ka kompānijai trūkst naudas, un pauda bažas par vājā ekonomikas stāvokļa ietekmi uz viņa jauniegādāto uzņēmumu.
"Jūs varbūt esat pamanījuši, ka es pārdevu daļu "Tesla" akciju. Iemesls, kāpēc es to darīju, ir "Twitter" glābšana," sacīja Masks.
"Twitter" stāvokli ir pasliktinājis arī reklāmdevēju lēmums pagaidām nepublicēt reklāmas šajā sociālajā tīklā, jo viņi ir nobažījušies par Maska plāniem.
Masks arī paziņoja, ka viņš izbeidz "Twitter" attālinātā darba politiku, kas Covid-19 pandēmijas laikā kļuva plaši izplatīta šajā uzņēmumā.
"Ja jūs neierodaties birojā, [jūsu] atlūgums ir pieņemts," Masks paziņoja "Twitter" darbiniekiem.