Pastāv risks, ka palielinot minimālo algu, bezdarbs reģionos pieaugs. Samazināsies nodarbinātība zemas kvalifikācijas darbos, kā arī saruks strādājošo pensionāru un studentu skaits, uzskata Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK). Kā efektīvāko un piemērotāko nodokļu instrumentu nabadzības mazināšanai darba devēji uzskata prioritāri paaugstināt atvieglojumus par apgādībā esošajām personām.
Darbinieku atalgojums ir atkarīgs no kvalifikācijas, pieprasītā atbildības līmeņa, darba intensitātes, produktivitātes un citiem faktoriem. Ja darba ņēmēja algu noteicošie faktori neatbilst valsts minimālās algas noteiktajam līmenim, tad darba devējs vai nu ir spiest piemaksāt uz citu darbinieku darba rēķina vai viņš šādu darba vietu likvidē un meklē citus risinājuma variantus, norāda LDDK.
Ja valdība paceltu minimālo algu, tad nedaudz uzlabotos to personu pirktspēja, kuras saņem minimālo algu, kas veicinātu nelielu pieaugumu kopbudžeta ieņēmumos no sociālās apdrošināšanas iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokļa. Tajā pašā laikā pastāv risks, ka bezdarbs reģionos pieaugs – samazinātos nodarbinātība zemas kvalifikācijas un zemas intensitātes darbos, kā arī pensionāru un studentu nodarbinātība, norāda LDDK.