Zaharjins uzsver, ka nepiekrīt Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) , finanšu ministra Andra Vilka (V), ekonomikas ministra Daniela Pavļuta un „Prudentia" uzstādījumiem par savu akciju atdošanu.
"Visus pēdējos mēnešus man ir nācies daudz ko pārdzīvot un uzklausīt visdažādākos apvainojumus un pazemojumus. Es izturēšu un piecietīšu. Šodien man svarīgākais ir rūpnīcas un divu tūkstošu metalurgu liktenis. Ar pilnu atbildību saku, ka man un Iļjam Segalam tika izteikts ultimāts: ja mēs gribam, lai tiesiskās aizsardzības plāns tiktu saskaņots, mums ir jāatdod savas akcijas. Pēc būtības valdība un tās pārstāvji rosina mūs uz kriminālnoziegumu, aicinot nepildīt Rīgas apgabaltiesas un procesa virzītāja lēmumus," uzsver Zaharjins.
Viņš skaidro, ka 17. augustā, LM no „Prudentia" saņēma līguma projektu, kurā nebija norādīts akciju pircējs. Līguma projekts nebija pat parakstīts, tomēr Zaharjins un Segals to parakstījuši un nosūtījuši „Prudentia".
LM akcionāri gan veikuši dažas izmaiņas, kuras paredz, ka akcijas tiks nodotas tikai tad, kad būs apstiprināts tiesiskās aizsardzības plāns, un tas, kuram tiks nodotas akcijas, paliek Kreditoru kluba ziņā.
Zaharjins norāda, ka akcionāri gaidījuši: būs konstruktīvs darbs, līguma projekta nosacījumu apspriešana, kas ir pieņemams un kas nav, taču viņu piedāvātās izmaiņas "tika sastādītas ar juristu palīdzību, gluži tāpat kā, droši vien, arī „Prudentias", taču rezultātā saņēmām tikai nepamatotus apvainojumus. Lai atbrīvotu akcijas, kas arestētas, ir vajadzīgs samērīgs laiks, un to lems tiesībsargājošās institūcijas. Tomēr atgādināšu, ka esam gatavi atdot akcijas, ja tiek parakstīts tiesiskās aizsardzības plāns, kā rezultātā tiks atjaunota rūpnīcas darbība."
"Delfi" jau ziņoja, ka "Liepājas metalurgs" akcionāri Zaharjins un Īļja Segals savas akcijas kreditoru klubam tomēr vēl nav nodevuši, otrdien pēc valdības sēdes teica finanšu ministrs Andris Vilks (V).
Saskaņā ar Vilka un "Prudentia" vadošā partnera Kārļa Krastiņa teikto, Zaharjins un Segals gan iesnieguši parakstītus līgumus par sev piederošo "Liepājas metalurga" akciju nodošanu kreditoriem, taču šo līgumu saturs ir būtiski mainīts un kreditoriem nav pieņemams.
"Līgumi ir apgriezti kājām gaisā," gan atturoties minēt konkrētus Zaharjina un Segala piedāvātos līgumu grozījumus, sacīja Krastiņš.
Pagājušajā nedēļā kreditoru kluba nolīgtais konsultants "Prudentia" izvirzīja "Liepājas metalurga" akcionāriem Zaharjinam un Segalam ultimātu, saskaņā ar kuru viņiem līdz pirmdienai, 19. augustam ir jānodod kreditoru kluba īpašumā sev piederošās uzņēmuma akcijas.
Mazākuma akcionāram Kirovam Lipmanam, kurš jau iepriekš paudis gatavību ieguldīt "Liepājas metalurga" glābšanā kreditoru iepriekš prasītos desmit miljonus latu, prasība atdot akcijas neesot izvirzīta. Tā paziņojis pats Lipmans.
Uzņēmums ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānijas pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta. Savukārt uzņēmuma lielākie kreditori, tostarp Valsts kase, meklē risinājumus, kā grūtībās nonākušo kompāniju glābt. Gan kreditoru klubs, gan uzņēmuma vadība patlaban meklē kompānijai investoru.
Liepājas tiesa maijā ierosināja uzņēmuma tiesiskās aizsardzības procesa lietu un uzdeva līdz 26.jūlijam iesniegt kompānijas glābšanas plānu. LM tiesai iesniedza lūgumu pagarināt plāna iesniegšanas termiņu par mēnesi, ko tiesa apmierināja.
LM ir lielākais darba devējs Liepājā - kompānija nodarbina aptuveni divus tūkstošus cilvēku. Uzņēmuma akcijas kotē "NASDAQ OMX Riga" otrajā sarakstā. Kompānijas lielāki