Idelsons: ja 'Citadeles' pircēji tiešām būs investīciju biznesa smagsvari, tas ir pozitīvs signāls
Foto: Publicitātes foto

Ja bankas "Citadele" pircēji patiešām būs pasaules un investīciju biznesa smagsvari, kā izskanējis neoficiālās ziņās, tas būtu vērtējams kā pozitīvs signāls bankai un Latvijai, atzina "Bank M2M Europe" valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons.

Viņš norādīja, ka, lai gan ziņas par šiem investoriem ir neoficiālas, ļoti iespējams, ka viņi patiešām ir starp bankas pircējiem. Visticamāk, šie investori darbojas ar ieguldījumu fonda "Ripplewood Holdings" starpniecību - ir ieguldījuši līdzekļus šajā fondā, nevis paši meklējuši kādu banku, ko iegādāties, skaidroja Idelsons.

"Labi akcionāri vienmēr ir vērtējami pozitīvi. Visticamāk, ka pēc pāris gadiem banka varētu tikt atkal pārdota, bet nopirkt un vēlāk pārdot ir normāls process, un arī tas nav slikti, jo tad, ja akcionāri būs bijuši labi saimnieki un palielinājuši bankas vērtību, to izdosies pārdot ar peļņu," sacīja Idelsons.

Jautāts, vai izskanējusī iespējamā "Citadeles" pārdošanas cena, kas svārstās no aptuveni 60 miljoniem eiro līdz nedaudz virs 100 miljoniem eiro, vērtējama kā adekvāta, Idelsons sacīja, ka, nezinot visu informāciju, to vērtēt ir sarežģīti.

"Domāju, ka bankai ir ļoti pieredzējis pārdevējs un ļoti pieredzējis pircējs, kas veicis bankas padziļinātu izpēti. Ja ir panākta vienošanās par cenu, tad tā ir uzskatāma par godīgu un atbilstošu cenu," sacīja Idelsons.

Kā ziņots, viens no ASV investoriem, kas plāno iegādāties bankas "Citadele" akcijas, ir bijušais ASV Federālo rezervju sistēmas vadītājs Pols Volkers, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Savukārt Latvijas Televīzija uzzinājusi, ka Kolinsa biznesa partneri šajā darījumā varētu būt arī citi banku un investīciju biznesa smagsvari. Starp partneriem varētu būt banku pasaulē plaši pazīstamā Safru baņķieru ģimene, Stenlijs Šūmans - ASV investīciju bankas "Allen & Company" izpilddirektors, ēģiptiešu miljardieris Nasevs Saviris, ASV investīciju kompānijas "Cramer, Roshental & McGlynn" līdzdibinātājs Džeralds Krāmers, kā arī kanādiešu fonds "Vealhouse Capital Management".

Latvijas valsts amatpersonas nekādus komentārus par šo informāciju nesniedz. Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) preses sekretāre sacīja, ka komentāri par šo jautājumu netiek sniegti, ievērojot darījuma konfidencialitāti.

Jau ziņots, ka Latvijas valdība šomēnes akceptēja ASV fonda "Ripplewood Holdings" izteikto bankas "Citadele" iegādes piedāvājumu. Tas paredz, ka 25% bankas "Citadele" akciju iegādāsies "Ripplewood Holdings", 50% iegūs patlaban publiski nenosaukti investori, bet 25% kapitāldaļu savā īpašumā saglabās Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB).

ERAB atbalsta Latvijas valdības lēmumu pārdot valstij piederošās bankas "Citadele" akcijas starptautiskai investoru grupai, ko vada "Ripplewood Holdings" un fonda dibinātājs un izpilddirektors Tims Kolinss.

ASV investoru piedāvātā cena par bankas "Citadele" akcijām un visi investoru vārdi tiks atklāti pēc darījuma noslēgšanas.

Televīzijas ziņu kanālu raidījumi vēstījuši, ka par bankas "Citadele" akcijām investori esot piedāvājuši 92 miljonus eiro, tomēr reālā summa varētu būt krietni mazāka. Turklāt pircējs ņems vērā arī bankas likviditāti, taču bankā varētu būt 45 miljonu eiro nelikvidāte. Tādējādi investors par banku varētu samaksāt no 65 līdz 70 miljoniem eiro.

Pašlaik Latvijas valsts īpašumā ir 75% mīnus viena bankas "Citadele" akcija, savukārt 25% un viena akcija pieder ERAB.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!