Immostate, nams, ēka, nekustamais īpašums
Foto: Publicitātes foto
Nekustamā īpašuma iegāde pieder pie dzīves nozīmīgākajiem finanšu lēmumiem, kas prasa rūpīgu iedziļināšanos, laiku un arī zināšanas. Lai atrastu sava maciņa biezumam un vēlmēm piemērotu mājokli, cilvēks nereti ir paguvis apskriet puspasauli, iztērēt mēnešus un pat gadus, lai atrastu sev vēlamo. Visbeidzot laimīgi atradis īpašumu, kas viņam patīk, pircējs nonāk "vieglā eiforijā" un pat gatavs par to pārmaksāt, lai tikai ātrāk uzsāktu dzīvi jaunajā mājvietā. Ilgstošie meklējumi pircēju ir tiktāl nogurdinājuši, ka vairs nav spēka un vēlēšanās iedziļināties šķietamos "sīkumos", kas, kā rāda pieredze, vēlāk var izvērsties negaidīti apjomīgos tēriņos.

Aisberga neredzamo daļu veido dažādi īpašuma tehniskie un juridiskie aspekti. Tā kā mājokļa iegāde nav ikdienas pirkums, cilvēkiem gluži vienkārši trūkst zināšanu un ar drauga padomu nepietiek – nopietnāk pievēršoties šiem jautājumiem pirms mājokļa iegādes, iespējams, izvēle būtu par labu citam īpašumam. Rūpīgi veikts "mājasdarbs" var atmaksāties vairākkārt – tas pasargās ne vien no neplānotiem papildu izdevumiem, bet arī no nepatīkamiem pārsteigumiem.

Galvenais, kam jāpievērš uzmanība, lai nepārmaksātu par īpašumu. Seši ieteikumi, kam jāpievērš uzmanība, pirms tiek dots "jāvārds" jaunam mājoklim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!