Ieva Treija
Foto: Publicitātes foto
Mūsdienu straujā tehnoloģiju attīstība pavērusi ceļu ceturtajai industriālajai revolūcijai, kuras ietekmē, apzinoties inovāciju vērtību un ietekmi ilgtermiņā, jau šobrīd daudzu valstu ekonomikas tiek pārorientētas no tradicionālo produktu ražošanas un pakalpojumu sniegšanas uz inovatīvu risinājumu un produktu ar pievienoto vērtību ražošanu. Arī Latvijai izvirzīts ambiciozs mērķis, saskaņā ar kuru jau 2023. gadā valstī darbotos 40% inovatīvu uzņēmumu. Kā to sasniegt? Tas iespējams tikai zinātnieku, uzņēmēju un valsts kopīga darba rezultātā.

Latvijā ir izcila zinātnieku bāze un visi priekšnoteikumi, lai uzsāktu veiksmīgu biznesu un sasniegtu Latvijas mērķi. Taču šobrīd vairums zinātnieku un uzņēmēju strādā savrupi, liedzot inovatīvām idejām pāraugt eksportspējīgā produktā. Tajā pašā laikā jāuzsver, ka nevajag pārvērst zinātniekus par uzņēmējiem un uzņēmējus par zinātniekiem – tiem ir jāpalīdz satikties un darboties kopā.

Viens no efektīvākajiem veidiem, kā rosināt drosmīgu ideju rašanos, ir palīdzēt uzsākt sarunu starp zinātniekiem un uzņēmējiem. Šim mērķim var kalpot, piemēram, inovāciju un tehnoloģiju konferences, kas ir platforma, kurā abām pusēm ir iespēja satikties. Savukārt tīklošanās šādos notikumos ir reāla iespēja satikt potenciālo investoru vai trūkstošo biznesa partneri.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!