Olga Stimbāne
Foto: Publicitātes foto
Pateicoties globalizācijai un jauno tehnoloģiju attīstībai, mēs arvien biežāk saskaramies ar tādiem jēdzieniem kā "Internet of Things", "Fintech", "Blockchain", "Artificial Intelligence", "Open Banking". Šobrīd, kapitālisma laikos, korporatīvā pasaule nevar atļauties ignorēt šo digitālo nākotni, tādēļ uzņēmēji ne tikai domā par jaunākajiem risinājumiem un tehnoloģijām, bet arī ievieš tās savā ikdienā, kas savukārt ietekmē jebkuru no mums.

Piemēram, jaunās tehnoloģijas ir mainījušas arī to, kā mēs komunicējam ar banku, kā veicam maksājumus un cik bieži apmeklējam filiāles. Dators un tālrunis nu jau ir kļuvuši par mūsu neaizvietojamiem palīgiem arī saskarē ar banku, savukārt sadarbība, tostarp ar robotiem, ir kļuvusi par jebkura veiksmīga biznesa neatņemamu sastāvdaļu, kas dod iespēju mums "skriet" līdzi laikam arvien ātrāk, uzņēmumiem ražot arvien vairāk, pārdot arvien lētāk, tādējādi padarot izaugsmi par jaunu normu.

Šāds skrējiens uz digitālo nākotni ir vērojams gandrīz vai visās nozarēs un nozīmē nepārtrauktas investīcijas tehnoloģijās un cilvēkos, kuri šīs jaunās idejas ne tikai atbalstīs, bet arī būs gatavi apzināti un ar atvērtu prātu dzīvot tām līdzi. Ja mēs aplūkojam, piemēram, telekomunikācijas nozari, kura uz tehnoloģijām ir uz "Tu", tad redzam, ka Latvijā šī sektora līderu investīcijas katru gadu sasniedz gandrīz 80 miljonus eiro. Tik ievērojams investīciju apjoms ir saistīts gan ar eksponenciāli pieaugošo datu apjomu, kas noslogo telekomunikācijas tīklus, radot nepieciešamību attīstīt sakaru tīklus un infrastruktūru, gan ar jauno tehnoloģiju attīstību, kas ir priekšnosacījums 5G ienākšanai Latvijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!