Reinis Bērziņš: Sarkanās līnijas – arī finansēs
Foto: Publicitātes foto

"Altum" kā attīstības finanšu institūcija jeb attīstības banka finansē projektus segmentos, kuros komercbankas kādu iemeslu dēļ nevar vai nevēlas finansēt pietiekamos apjomos. Tik tālu viss ir pareizi, tomēr nepilnīgi. Nepilnīgi, jo stāstā pietrūkst būtisks mūsu darbības stūrakmens, proti, arī "Altum" finansē tikai dzīvotspējīgus projektus. Drosmīgām, spilgtām un daudzsološām biznesa idejām arī pie mums ir jāiziet cauri nopietnam "realitātes pārbaudījumam" (jeb reality check).

Tomēr ar maldīgo uzskatu "banka atteica, tātad "Altum" ir pienākums finansēt manu biznesu" joprojām nereti saskaramies. Patiesība ir cita – lai saņemtu finansējumu, uzņēmējus un aizdevumu pieteikumus arī mēs stingri vērtējam, skatoties gan biznesa ieceres ilgtspēju un attīstības potenciālu, uzņēmuma komandu un pārvaldību, gan uzņēmuma darbības atbilstību likumam, tā finanšu disciplīnu un citus aspektus. Šajā ziņā "Altum" darbība neatšķiras no bankas – mēs vērtējam klientu projektus, nosakām riskus un galu galā, – atsakām tiem, kuri neatbilst kritērijiem un nav pietiekami pamatoti. Šo kritēriju vidū ir trīs negrozāmi "pamatlikumi" un virkne citu elastīgāku prasību. Šī elastīgākā pieeja noteiktos kritērijos ir iemesls, kāpēc varam finansēt arī tādus projektus, ar kuriem bankas pašreizējā attīstības stadijā nevēlas sadarboties.

"Altum" darbības mērķis ir nemainīgs kopš dibināšanas. Proti – finansēt attīstībā esošus (un ar šādu potenciālu apveltītus) biznesa projektus, kurus bankas kādu iemeslu dēļ nefinansē. Taču no tā vien, ka "Altum" ir valstij piederošs uzņēmums, un valsts ir deklarējusi, ka vēlas veicināt biznesu, neizriet, ka mēs kreditēsim visus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!