Reinis Bērziņš: Gravitācijas likumi un elastība biznesa finansēšanā
Foto: Publicitātes foto

Ar ko "Altum" atšķiras no komercbankas? Kas īsti ir attīstības banka? Neapvainojamies dzirdēt šādus sev adresētus jautājumus, jo esam salīdzinoši jauna organizācija un, risinot tirgus nepilnības jeb kļūdas, strādājam noteiktos, valsts definētos segmentos.

Attīstības institūciju vai attīstības banku misija visā pasaulē ir finansēt projektus, nozares, kuras kādu iemeslu dēļ nefinansē privātais sektors vai dara to nepietiekamā apjomā. Tas gan nenozīmē, ka finansējam jebko, kas tiek prezentēts kā biznesa iniciatīva. Arī pie mums potenciālais finansējuma saņēmējs sastopas gan ar projekta kvalitātes un pamatotības, gan ar likumības kritēriju pārbaudi. Atšķirība ir tāda, ka "Altum", pateicoties savai īpašajai misijai, saglabājot tikpat lielu atbildību pret finansējuma kā jebkurš cits finanšu tirgus dalībnieks, mēs varam atļauties elastīgāku pieeju daļā no šiem kritērijiem. Tā arī ir galvenā atšķirība starp "Altum" un komercbanku.

Nodokļu parādi, neskaidra finanšu izcelsme un maksājumu kavējumi ir negrozāmas sarkanās līnijas. Ja šeit ir problēmas, sadarbība ar "Altum" nesanāks. To jau iepriekš esmu uzsvēris. Savukārt tādi kritēriji kā nodrošinājums, paša līdzdalība, galvojums, naudas plūsma un kredītvēsture ir tie, kurus vērtējam atšķirīgi no komercbankām. Taču arī pie mums šie kritēriji nav atcelti, tāpat kā nav un netiks atcelts gravitācijas likums dabā. Par to plašāk šoreiz.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!