Foto: Publicitātes attēli

Tehnoloģiju festivāls "Digital Freedom Festival" aktualizē vides piesārņojuma problēmu, kļūstot par pirmo "zero-waste" jeb bezatkritumu tehnoloģiju festivālu Latvijā. Caur darbiem organizatori vēlas rādīt piemēru, kā var organizēt kvalitatīvus pasākumus, vienlaikus nodrošinot iespējami minimālu ietekmi uz vidi.

Saskaņā ar Eiropas Savienības statistikas biroja "Eurostat" datiem kopš 2013. gada sadzīves atkritumu apjoms Latvijā pieaudzis par 21%. No kopējā apjoma tikai 23,3% tika pārstrādāti, kamēr vidēji Eiropas Savienībā pārstrādē nonāk 46,3% sadzīves atkritumu. Pārmērīgais atkritumu daudzums ir globāla problēma, un Latvijai sokas salīdzinoši labi šajā jomā, taču, lai radītu pārmaiņas, problēma ir jārisina arī individuālas izvēles līmenī, tāpēc "Digital Freedom Festival" apņēmies kļūt par bezatkritumu festivālu.

Šogad "Digital Freedom Festival" lielā tēma ir "positive impact" jeb labvēlīgas ietekmes veidošana uz dažādiem procesiem biznesā, politikā, caur inovācijām raugoties, kā katrs personīgi var līdzdarboties labākas tagadnes un nākotnes veidošanā. Mūsu izvēle ir, pirmkārt, padarīt festivālu par bezatkritumu pasākumu piemēru. Otrkārt, esam aicinājuši viedokļa līderus un ietekmīgus pārmaiņu vadītājus un inovatorus no visas pasaules, lai viņi dalītos praktiskajā pieredzē. Mums ir jāizmanto viss moderno tehnoloģiju potenciāls tādu globālo problēmu risināšanā kā klimata pārmaiņas, resursu pārmērīga izmantošana un nevienlīdzība. Jāpārtrauc vienam otru vainot, jo šajā savstarpēji saistītajā pasaulē vienīgais risinājums ir visu iesaistīto pušu sadarbība. Lai panāktu pozitīvu ietekmi uz visiem planētas iedzīvotājiem, mums ir jāstrādā kopā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!