Šis gads kopumā IPO (Initial public offering jeb sākotnējo publisko piedāvājumu) tirgū bija vājš – tika īstenots par 19% mazāk darījumu nekā gadu iepriekš (1115 darījumi pret 1383 darījumiem pērn). Iemesli tie paši, kas jau daudzkārt uzskaitīti – tirdzniecības politikas un tarifu nesaskaņas, bažas par ekonomiskās izaugsmes stabilitāti un ieilgušais "Brexit" process. Tā rezultātā daudzi uzņēmēji un investori vienkārši neuzskatīja šo gadu par labāko laiku saviem darījumiem.
IPO darījumu ieņēmumu apjoms šogad gan nav būtiski samazinājies – tas ir par tikai 4% mazāks kā pērn, taču to lielā mērā izskaidro milzīgais "Saudi Aramco" IPO darījums šī gada pēdējā ceturksnī, kas par tikai 1,5% uzņēmuma akciju piesaistīja 25.6 miljardus ASV dolāru. Šis IPO darījums bija faktiski divas reizes lielāks par nākamo šī gada veiksmīgāko IPO darījumu – "Alibaba Group" piedāvājumu, kas piesaistīja 12,9 miljardus ASV dolāru un trīs reizes lielāks par "Uber Technologies" IPO darījumu ar tā 8,1 miljarda ASV dolāru investīcijām.
Interesanti, ka "Saudi Aramco" darījums bija tik liels, ka Saūda Arābijas "Tadawul" biržai gandrīz ļāva apsteigt slaveno "Nasdaq" biržu – Rijādas biržā tikai pieci IPO darījumi gada laikā piesaistīja 26,6 miljardus ASV dolāru, bet Ņujorkas "Nasdaq" 26,7 miljardus ASV dolāru investīcijas sasniedza ar 128 IPO darījumiem. Lielākā birža pasaulē pēc IPO darījuma apjoma šogad ir Honkonga ar 37,9 miljardu ASV dolāru piesaistītām investīcijām 154 IPO darījumos. Minētās "Nasdaq" ir attiecīgi otrā un "Tadawul" – trešā lielākā IPO darījumu birža šogad.