Delfi foto misc. - 72094
Foto: Publicitātes foto
Pēdējo gadu laikā sabiedrībā tiek runāts par nozarēm, kuras tehnoloģiju attīstības rezultātā sašaurinās vai iznīkst pavisam. Īpaši tiek apspriesta izteikta laika pavadīšanu viedierīcēs. Tai pat laikā galda spēļu tirgus ir augošs – par spīti spēlēm datoros, telefonos un konsolēs. Cilvēkiem ir vajadzīgs laiks prom no ekrāniem un socializēšanās ar citiem, ko lieliski nodrošina galda spēļu spēlēšana.

Virtuālajām spēlēm ir milzīgas priekšrocības salīdzinājumā ar galda spēlēm un arī pats video spēļu tirgus ir krietni lielāks – atkarībā no avota tas tiek lēsts ap $130 miljardiem (apmēram 117 miljardi eiro), bet galda spēļu tirgus ap sešiem miljardiem dolāru (5,4 miljardi eiro). Abas nozares pēdējo 10 gadu laikā uzrāda stabilu izaugsmi, tai pat laikā tās nav pielīdzināmas, jo spēlētāji gūst atšķirīgu pieredzi.

Latvijā galda spēļu tirgus ir mazs, bet stabili augošs, kur lielākie nopelni ir "Brain Games" komandai. Mazais tirgus, no vienas puses, samazina izvēles iespējas, no otras puses, tas ir atvieglojums spēļu pircējiem, jo zināms, ka latviski izdotās spēles sevi ir pierādījušas, ja ir atrodamas veikalu plauktos. Latvijā radītās spēles sevi ir pierādījušas arī ārvalstu tirgos, kad tās izdod lielāko valstu izdevēji vai tās tiek izdotas ar "Kickstarter" (ASV sabiedriska labuma korporācija, kas uztur globālu pūļa finansējuma platformu) palīdzību. Neskatoties uz to, ka šajā mazajā tirgū esam daudz spēļu tirgotāji, izteikts saspīlējums savā starpā nav novērojams. Iespējams, saspīlētu attiecību risinājums ir galda spēļu spēlēšana brīvajā laikā!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!