Ēriks Bergmans: Solis, kas jāsper, lai piesaistītu kvalificētu darbaspēku un inovatīvas kompānijas Latvijā
Foto: Publicitātes foto

Biroju ēkas attīstības process no idejas līdz atslēgai ir ilggadējs vingrinājums, kuru nevar vienā dienā iedarbināt vai apstādināt. Arī šogad, neskatoties uz Covid-19 ietekmi uz ekonomikas tempa palēninājumu, ekspluatācijā tika nodotas vairākas jaunās profesionālo biroju platību ēkas, t.sk. "OrigoOne", "Z-towers" un citi.

Uz doto brīdi A-klases ēkās vakance ir ap 28% (jeb 38 500 m2), B klasē – vidēji 13% (ap 84 000 m2). Trešdaļa vakanto A-klases telpu ir gana augsts rādītājs, jo jāņem vērā, ka attīstītājam ir biznesa plāns, kas jāizpilda, un ikmēneša rēķini, kas jāapmaksā neatkarīgi no tā, vai telpas ir brīvas vai aizņemtas. Turklāt šobrīd ir ap 47 000 m2 profesionālo biroju ēku jau celtniecības stadijā, un līdz 2023. gada beigām plānots, ka jaunizbūvētu platību kopā būs 293 000 m2.

Varbūt kādam šie apjomi liekas pārāk ambiciozi un lieli, tomēr viss ir salīdzinājumā, jo Rīga jau sen atpaliek no Viļņas un Tallinas savos attīstības tempos, kur jauno uzņēmumu piesaiste notiek katru gadu un diezgan veiksmīgi. Nekustama īpašuma attīstītāji redz šo aktivitāti un turpina investēt, uzlabot pilsētas vidi utt. Kā minēju iepriekš, Rīgā parādīsies arvien vairāk augsti kvalitatīvo A-klases biroju ēku, kas ļaus starptautiskiem uzņēmumiem nopietni izskatīt iespēju pārcelt savu biznesu vai daļu no tā pie mums, tādā veidā radot jaunās darbavietas un attiecīgi veicinot ekonomikas izaugsmi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!