Delfi foto misc. - 77841
Foto: Publicitātes foto

Lai jauns uzņēmums ienāktu tirgū vai esošs paplašinātos, ir nepieciešamas divas būtībā pašsaprotamas lietas – darbaspēks un telpas. It kā vienkārša formula, tomēr jautājums, kāpēc Rīga tik gausi virzās uz priekšu, paliek aktuāls.

Arī 2021. gads ir jāsāk ar nelielu salīdzinājumu starp Viļņu un Rīgu. Statistiski Viļņa ir mazāka pilsēta ar mazāku iedzīvotāju skaitu, mazāku lidostu utt. Tas nozīmē ka būtībā Rīgai kārtis ir iedalītas labākas, tomēr kāpēc tik ļoti atpaliekam? Šeit atbilde nav tālu jāmeklē – ir piedāvājums, būs pieprasījums.

2021. gada sākumā Viļņā būvniecībā ir 14 biroju projekti ar platību, kas pārsniedz 220,000 m2, kā arī pēdējos gados nomas darījumu apjoms vidēji ir bijis 2-3 reizes lielāks nekā Rīgā. Pēdējos divos gados Viļņā ir ienākušas sešas jaunas starptautiskas kompānijas, kā arī tirgū jau esošās nav baidījušās nozīmīgi paplašināties, veidojot jaunus globālos biznesa, zvanu un pakalpojumu centrus, protams, šādi arī papildinot darba vietu skaitu valstī. Būtībā, kamēr Rīgā varam piedāvāt tikai dažus jaunus projektus, kaimiņos uz paplātes tiek nolikti desmiti, tādejādi arī radot lielāku iespēju, ka arī Baltijas tirgū esošie uzņēmumi paplašināsies tieši Viļņā. Jāpiebilst, ka pēdējo divu gadu platību pieaugums arī Rīgā nav palicis neredzams. Pat ņemot vērā Covid-19 situāciju, 2020. gadā kopējais iznomāto telpu skaits Rīgā sasniedz aptuveni 34,000 m2. Ja iepriekšējos gados Rīgā ienāca maksimums viens jauns uzņēmums gadā, tad 2020. gads iezīmējās ar trīs jaunpienācējiem – "Norwegian Air Resources SSC", "The Soul Publishing" un "Swisscom". Tātad, palielinoties piedāvājumam, spējām piesaistīt jaunas kompānijas un pandēmijas laikā saglabājās iznomāto telpu skaits 2019. gada līmenī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!