Ilona Baumane-Vītoliņa: Kas ikvienam vadītājam jāzina par attālināta darba vadības izaicinājumiem
Foto: Publicitātes foto

Lai arī pagaidām nav precīzas statistikas par cilvēku skaitu, kuri savus darbus veic attālināti (ja vien nepieņemam, ka attālināti šobrīd strādā visi, kam tas ir iespējams), zināmu priekšstatu sniedz, piemēram, ASV – vēl pirms Covid-19 pandēmijas no mājām tur strādāja gandrīz pieci miljoni cilvēku.*

Nav šaubu, ka pēdējais gads šo tendenci katapultējis. Mazāk pievēršoties attālināta darba efektivitātei1, šoreiz gribu vērst uzmanību uz tādu aspektu kā "izkaisītu" jeb savstarpēji atdalītu komandu vadība. Jaunajos apstākļos un darba vidē par lielu izaicinājumu kļūst kopīga virzība uz vienu mērķi un ikdienas darba procesu plūsmu savietošana, kā arī darbinieku iesaiste.

Attālināta darba izaicinājumi ir skaidri: galvenie no tiem ir darba pārraudzības problēmas, cilvēku sociālā izolācija, informācijas aprite, pašmotivācijas trūkums, darbinieku iesaiste. Kā šos izaicinājumus risināt komandu līmenī? Kā šai tēmai veltītā publikācijā uzsver "Forbes"2, pirmkārt, ir svarīgi iedibināt regulāru (un biežu) video-kontaktu noteiktā laikā ar komandas kolēģiem, kas ļauj saglabāt organizācijas vienotības sajūtu un nodrošināt komunikācijas plūsmu. Starp citu, šādas tikšanās var kaut daļēji risināt arī sociālās izolācijas problēmu un ikdienišķus sarežģījumus, kas agrāk tika atrisināti darbinieku savstarpējās sarunās pie kafijas tases, norāda "Harvard Business Review"3.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!