Šā gada 1. ceturksnī Eiropas Savienības valstīs un citur pasaulē joprojām tika piemēroti stingri ierobežojumi pandēmijas iegrožošanai. Tomēr gan sabiedrībai, gan biznesa procesiem pielāgojoties jaunajai situācijai, ierobežojumu ietekme uz ekonomiku vairs nebija tik būtiska. Arī ekonomikas sentiments Latvijas partnervalstīs kopš gada sākuma uzlabojās un maijā jau bija būtiski labāks par ilgtermiņa vidējo līmeni, kā arī noskaņojuma novērtējumu pirms pandēmijas. Tajā pašā laikā epidemioloģiskā spriedze Latvijas partnervalstīs noplaka, rodot iespējas pakāpeniskai ierobežojumu mazināšanai.
Pieprasījums pēc Latvijā saražotajām precēm un līdz ar to eksports 1. ceturksnī turpināja strauji augt, galvenokārt pateicoties tām pašām nozarēm, kas iznesa pērnā gada krīzes smagumu. Sekmīgi attīstījās arī pakalpojumu eksporta nozares, kuru darbība mazāk atkarīga no pārvietošanās un kontaktēšanās ierobežojumiem.
Preču eksporta vērtība 2021. gada 1. ceturksnī pieauga par 8,2%. Lielākais devums bija "karstajam" koksnes izstrādājumu eksportam, ko dzina uz priekšu liels pieprasījums būvniecības sektorā un ar to saistītais cenu pieaugums. Elektronikas un elektroierīču eksporta vērtības pieaugums turpinājās bez paguruma arī pēc divciparu izaugsmes 2020. gadā. Paātrinājās ķīmiskās rūpniecības produktu eksporta izaugsme, kur liels devums bija farmācijas produktu eksportam. Arī lauksaimniecības produktu eksports turpināja dot būtisku pienesumu, lai gan nozares aktīvā sezona jau ir aiz muguras.