Kārlis Ķezberis: Kopbraukšanas platformas – tilts starp taksometru vadītājiem un valdību
Foto: Publicitātes foto
Taksometru nozare Latvijā kļūst modernāka un pārskatāmāka, taču vēl ir tāls ceļš braucams. Kopbraukšanas platformu ienākšana tirgū ir veicinājusi nozares izaugsmi – iedzīvotāji taksometru kā pārvietošanās līdzekli izvēlas biežāk kā vēl nekad, tādējādi izrādot uzticību nodrošinātajam servisam. Padarot braucienus pilsētā ērtākus, ātrākus un uzticamākus, kopbraukšanas platformas darbojas kā dzinulis nozares sakārtošanā, cieši sadarbojoties ar atbildīgajām institūcijām un signalizējot par nepieciešamajiem uzlabojumiem, kuri efektīvi darbotos arī praksē.

Teju vairāk nekā 20 gadus taksometru nozare darbojusies pēc "ielas likumiem" – nodokļus maksāja vien retais un klientiem ne vienmēr bija pārliecība par to, cik izmaksās brauciens. Tāpat nozare ilgstoši ir bijusi sadrumstalota, bieži vien saistīta pat ar noziedzību. Lielāku taksometru pakalpojumu spēlētāju ienākšana tirgū lēnām, bet tomēr veicinājusi tās attīstību.

Kopš kopbraukšanas platformu ienākšanas taksometru tirgū Latvijā, redzam, ka taksometrs ir kļuvis par ļoti populāru pārvietošanās veidu – cilvēki novērtē šī pakalpojuma kvalitāti un jūtas droši, ka var rēķināties ar konkrētu brauciena cenu. Tas dod kopbraukšanas platformām iespēju izgaismot tādus nozarē kopumā vairāku gadu laikā samilzušos problēmjautājumus kā taksometru vadītāju licencēšana, nodokļu maksāšana, skaitītāju epopeja un arī lidostas "Rīga" situācija, kas principā arī bija katalizators tam, lai sāktu sistemātiski pārraudzīt nozari un izveidotu regulējumu arī kopbraukšanas platformām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!