Delfi foto misc. - 73342
Foto: Publicitātes foto

Jūlijā finanšu tirgos valdīja bailes par pieaugošo inflāciju, kā arī Covid-19 delta paveida uzliesmojumu un izaugsmes samazināšanos atsevišķos reģionos. Neskatoties uz to, lielāko ASV uzņēmumu otrā ceturkšņa ieņēmumi krietni pārspēja analītiķu prognozes. Sliktāka situācija bija Ķīnas tirgos, kad pēc valdības lēmuma par jauniem ierobežojumiem izglītības jomā daļa investoru steidzās samazināt savas pozīcijas.

Jūlijā ražošanas aktivitāte turpināja palēnināties – ASV "ISM Manufacturing PMI" jūlijā samazinājās līdz 59,5 punktiem, salīdzinot ar 60,6 punktiem jūnijā, kas ir zemākais līmenis pēdējo sešu mēnešu laikā. Jūlijā Ķīnas rūpnīcu aktivitāti negatīvi ietekmēja augstākas materiālu izmaksas, pieaugošais Covid-19 gadījumu skaits un ārkārtējie laika apstākļi.

ASV ražotāju iepirkumu cenu indekss jūlijā samazinājās līdz 85,7 punktiem, salīdzinot ar 92,1 punktu jūnijā, kas liecina, ka izejvielu cenas samazinās. Sakarā ar bažām par inflāciju ASV patērētāju noskaņojums jūlijā pasliktinājās – Mičiganas Universitātes patērētāju noskaņojuma indekss samazinājās līdz 81,2 punktiem, salīdzinot ar 85,5 punktiem jūnijā. Saskaņā ar Darba departamenta datiem ASV bezdarbs samazinājās, tomēr pastāv atjaunotu ierobežojumu draudi, kas varētu kaitēt darba tirgum. Tikmēr ekonomika otrajā ceturksnī pieauga par 6,5% gada izteiksmē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!