Lietuvas enerģijas gigants "Ignitis" jau pērn piesaistīja 450 miljonus eiro no akciju investoriem atjaunīgās enerģijas kapacitātes palielināšanai. Savukārt tagad otrais pretendents "Enefit Green" ir no Igaunijas, un Tallinas biržā plāno piesaistīt 115 miljonus eiro lielu kapitālu, lai aktīvāk attīstītu zaļās enerģijas ražošanu gan Baltijas valstīs, gan arī Polijā un Somijā. "Enefit Green" ir valsts kapitāla sabiedrības "Eesti Energia" meitas uzņēmums, un veiksmīga sākotnējā publiskā piedāvājuma (IPO) gadījumā esošā īpašnieka dalība kapitālā samazināsies no 100% līdz 83%, kas nozīmē, ka "Enefit Green" darbība arī turpmāk tiks koordinēta no "Eesti Energia" puses, arī jaunizveidotajā padomē 3 no 5 locekļiem pārstāvēs lielāko akcionāru.
"Enefit Green" 87% no jaudas veido vēja parki un uzņēmums ir līderis Baltijā vēja enerģijas ražošanā. Uzņēmumam ir ambiciozi attīstības plāni – tas plāno palielināt atjaunojamās enerģijas ražošanas jaudu 2,3 reizes, no esošajiem 457MW līdz 1100MW 2025.gadā, ieguldot ap 600 miljoniem eiro, aktīvi būvējot vēja un saules parkus. Tā kā brīvais kapitāls bilancē ir tikai 11 miljoni eiro, uzņēmums aktīvi meklē iespējas piesaistīt kapitālu – gan biržā (ir plānots, ka "tīrais" piesaistītais kapitāls sasniegs 92 miljonu eiro), gan plāno piesaistīt arī banku finansējumu. "Enefit Green" bilance izskatās ļoti stabila, kas arī ļauj agresīvāk palielināt uzņēmuma finanšu sviru: pašu kapitāls sastāda ap 70% no kopējiem aktīviem, kamēr Eiropas uzņēmumu finanšu neatkarības rādītājs ir tikai 26%. Veicot salīdzinājumu pēc pašu kapitāla rentabilitātes rādītāja, ir redzams, ka "Enefit" neatpaliek no uzņēmumiem, kas darbojas Eiropā, pat neskatoties uz to, ka tam ir lielākā pašu kapitāla bāze – Eiropas uzņēmumiem rentabilitātes rādītājs ir 10,5%, "Enefit Green" – 9%.
"Enefit Green" var saukt par izaugsmes stāstu lēni augošā sektorā, jo zaļā enerģija, kas ir uzņēmuma fokuss, strauji attīstās, pateicoties gan globālajām tendencēm, gan arī ES likumdošanai. Pateicoties tik apjomīgam atbalstam, "Enefit Green" intensīvi izmanto ES grantus un citus atbalsta mehānismus: 2020. gadā granti sasniedza līdz pat 40% no uzņēmuma pārdošanas apjoma.