Asa konkurence, piesātināts tirgus, ne pārāk labvēlīgas ilgtermiņa tendences klimata politikas dēļ, maz iespēju izcelties ar unikālo produkta piedāvājumu, kas ierobežo iespēju paaugstināt rentabilitāti – tā izskatās biznesa vide, kurā darbojas degvielas tirgotājs "Virši-A" ("Virši"). Taču, apskatot degvielas tirdzniecības uzņēmuma attīstības plānus sīkāk, redzams, ka negatīvās tirgus iezīmes uzņēmuma vadība uzskata par iespējām augt – stiprināt savu konkurētspēju un palielināt rentabilitāti ar jauniem projektiem. Tāpēc arī redzam uzņēmumu starp kandidātiem publiskā kapitāla piesaistē, uzsākot kotēšanu "Nasdaq Riga" biržā.
Mērķējot piesaistīt 6,47 miljonus eiro (pēc komisijām), nākošajos trīs gados "Virši" plāno aktīvi attīstīt alternatīvo degvielas piedāvājumu – būvēt dabasgāzes uzpildes stacijas, attīstīt biometāna ražošanu un loģistikas ķēdi, kā arī turpināt veidot infrastruktūru elektroauto uzlādei. Šie plānotie projekti dos gan iespēju atšķirties no konkurentiem piesātinātajā degvielas mazumtirdzniecības tirgū, gan arī dažādot savu pakalpojumu klāstu ar citiem alternatīviem enerģijas avotiem. Piemēram, biometāna ražošana, kas samazina kopējo CO2 emisiju apjomu, ir ļoti atbilstoša aktivitāte Eiropas klimata draudzīgai politikai un tiek atbalstīta arī no regulējošām institūcijām. Lai turpinātu mazināt atkarību no degvielas tirdzniecības segmenta, kur peļņas norma ir zemā līmenī, "Viršu" plāns ir arī palielināt ienesīgo veikalu segmenta daļu līdz 50% no bruto peļņas 2024. gadā (šobrīd 40%), paplašinot staciju skaitu līdz 80 (šobrīd 63).
Vērtējot uzņēmuma korporatīvo pārvaldību, nevar nepamanīt aktīvu iesaisti no esošajiem akcionāriem, starp kuriem ir arī uzņēmuma dibinātāji. Aktīva dibinātāju un akcionāru (kuriem pēc IPO joprojām piederēs 88%) iesaiste ir apsveicama, taču padomei kopumā trūkst neatkarības, lai būtu droši, ka uzņēmums darbosies visu akcionāru interesēs. Runājot par uzņēmuma vadības komandu, tā ir jauna un ambicioza, bet trūkst pieredzes nozarē, jo tikai viens no valdes locekļiem ir kopā ar uzņēmumu vairāk nekā piecus gadus. Taču kopā ar aktīvu padomes dalību šādam modelim ir iespējama laba simbioze.