Delfi foto misc. - 80863
Foto: Publicitātes foto
Ideālā pasaulē nekustamā īpašuma attīstītāji, investori savu ieceru īstenošanai pirktu pareizas formas zemes gabalus ar izbūvētām inženierkomunikācijām, bez apgrūtinājumiem, viegli sasniedzamus un lieliskā vietā, taču realitātē šādas "pērles" gadās reti. Un arī Rīgā uzņēmējiem aizvien biežāk nāksies ķerties klāt reģenerējamām teritorijām (jeb tā saucamajiem "brownfield").

Tāpat kā citviet, arī pie mums pamazām iezīmējas scenārijs, ka lielie nekustamā īpašuma fondi, attīstītāji uzmanību pievērš zemes gabaliem reģenerācijai. Piemēram, pavisam nesen skandināvu investors iegādājies Sporta 2 kvartālu Rīgas centrālajā daļā. Potenciāls tam atrašanās vietas dēļ ir liels, taču tajā ir vairākas ēkas, tostarp ir padomju laika apbūve.

Ja nebūs citas alternatīvas, investoriem nāksies pievērstiem arī šādiem zemes gabaliem, attīstīt tos. Tas ir ļoti labi, jo vecais fonds pakāpeniski iet zudībā, tā vietā būs labas, glītas biroju vai dzīvokļu mājas. Pilsēta no tā tikai iegūs, būs vizuāli pievilcīgāka. Turklāt šādu teritoriju atjaunošana, pārbūve iet rokrokā ar pieminēto aktualitāti veidot īres namus. Vecākas ēkas var transformēt un piedāvāt īrei, pārbūvēt par loftiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!