Krievijas militārā agresija Ukrainā radījusi satraukumu arī pasaules finanšu tirgos, par to liecina cenu svārstības daudzu valstu akciju tirgos. Tomēr kopumā finanšu tirgi šobrīd darbojas pragmatiski, ASV "S&P 500" akciju tirgus indeksa kritums joprojām ir "korekcijas" līmenī (kritumu finanšu tirgos, kas nepārsniedz 10% atzīmi, mēdz dēvēt par "korekciju"). Citviet, piemēram Eiropā, akciju cenu lejupslīde 4. martā jau sasniegusi 12%-15% atzīmi.
Lejupslīde finanšu tirgos bija vērojama jau šī gada janvārī un februāri, vēl pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā. Negatīvās tirgus tendences gada sākumā lielā mērā skaidrojamas ar finanšu tirgu cikliskumu – pēc kāpumiem seko kritumi. 2021. gads finanšu tirgos bija ļoti veiksmīgs; to galvenokārt veicināja ekonomikas atkopšanās pēc vīrusa izraisītās lejupslīdes, īpaši veiksmīgi bija tehnoloģiju uzņēmumi. Taču 2022. gada sākumā investoru lēmumos iezīmējās "nozaru rotācija", proti uzsvara pārcelšana no tehnoloģijām uz citiem ekonomikas sektoriem. Papildus spriedzi radīja un turpina radīt arī inflācija.
Mēs Latvijā uz notikumiem Ukrainā skatāmies ar citām acīm, kamēr globālie investori ir daudz pragmatiskāki. Turklāt, piemēram, vairāk nekā 75% no "SEB" pensiju plānu aktīviem diversificēti pasaules akciju un obligāciju tirgos. Notikumi Ukrainā arī nav būtiski ietekmējuši Latvijas valsts vērtspapīru cenas, taču mūsu valsts obligāciju riska prēmijas ir pieaugušas pēdējo 2 nedēļu laikā.